Čo je lepšie poslať do sveta a čo, naopak, privítať vo vašej domácnosti? Pripravili sme pre vás krátky inšpiratívny prehľad in a out interiérových trendov.

OUT: samá biela?

Vyžadujete v domácnosti viac farieb? Super, potom ste zajedno s dizajnérmi, ktorí hlásia odklon od bielej a šedej. Pozorujeme príklon k teplejším odtieňov hnedej, zelenej, žltej či červenej a ich kombináciám.

OUT: mramor

Samozrejme, že vás nenabádame, aby ste vytrhali mramorové kuchynské dosky. Tie sú nadčasové rovnako ako niekoľko mramorových „dotykov“ tu a tam. Ale príliš veľa mramoru nepôsobí dobre, skôr tak trochu unavene. Miesto neho zacieľte na zemitejšie materiály ako drevo, hlina či kov s opotrebovaným povrchom.

OUT: medené príslušenstvo

Ružové zlato a meď majú to najlepšie, zdá sa, za sebou, podobne ako práve mramor. Netreba však panikáriť a zbavovať sa všetkého, čo je z medi. Veď odzvonilo akurát priveľmi lesklému vzhľadu domácností, ktorý v posledných rokoch tak veľmi zaplavil trh. Miesto toho trendy inklinujú skôr ku klasickému vzhľadu mosadze.

IN: tmavozelená

Listy na stromoch sa môžu meniť, vo vnútri to ale ostáva zelené – hlavne teda kuchynské skrinky, ktoré budú skvele ladiť s prírodným drevom, kožou a doplnkami z mosadze, ktoré celému priestoru dodajú zaujímavý akcent, rovnako ako kvalitné tapety na stenu s kvetmi.

IN: relaxačné kútiky

Ste zahltení digitálnou dobou? Tak tento trend je presne pre vás! Veľmi aktuálnym trendom je tvorenie útulných a intímnych priestorov v domácnostiach, ktoré slúžia ako akési tech-free svätyne. Ideálne miesto na odpojenie? Spálňa. Už aj pohodlné kreslo v rohu a vytvorenie čitateľského kútika spraví svoje, podobne ako


štýlové samolepiace tapety na nábytok.

IN: zamat

Čo môže byť viac upokojujúce ako zamat? Táto tkanina je luxusná a príjemná najmä v jesennom a zimnom období, najmä v kombinácii s drsnými prírodnými textúrami (drevo, prútené koše), hladkými kovmi či keramikou. Získajte vizuálne príjemný a útulný pocit z domácnosti!


Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK