3 úžasné tipy ako sa jednoducho a rýchlo zbaviť stresu

Stres a únava
5 827

Stres a úzkosť občas prepadne každého. Zbaviť sa ich je už ale ťažšie! Niekedy vám však postačí zatiahnuť obyčajné žalúzie a dať si, napríklad aj cez deň, krátku pauzu, aby sa celodenný stres z vášho tela „vyparil“. Na odreagovanie funguje výborne aj šport, prechádzka v prírode alebo puzzle 5000. Nadarmo neboli vynájdené ani antistresové omaľovánky, ktoré vás môžu upokojiť podobne ako puzzle mapa.

Hýbte sa

Pri športových aktivitách sa uvoľňujú hormóny šťastia, čo jednoznačne pomôže v boji so stresom. Najlepšie ísť von a čerpať silu z prírodu, alebo zmeniť prostredie a zájsť si do posilňovne. Vyvetráte si hlavu, rozhýbete telo a určite prídete na iné myšlienky.

Okysličený mozog môže aj stresové situácie napokon vnímať inak. Nakoniec možno zistíte, že situácia nie je až taká horúca, ako sa vám na prvý pohľad zdalo. Okrem toho pohyb prospieva aj kardiovaskulárnemu systému, ktorý dostála pri strese zabrať.

Odreagujte sa

Ak máte tú možnosť, predeľte celodenné napätie malou prestávkou. Verte, že ak zatiahnete žalúzie, zavriete dvere a na 15-20 minút vypnete v leže, môže vám to len pomôcť. Dlhodobý stres sa tým síce nerieši, ale aj takto zvládnete náročný deň.

Prísť na iné myšlienky môžete aj vďaka krásnej puzzle mape. Pri ich skladaní budete mať predsa len iné „starosti“ a aspoň na chvíľu zabudnete na tie ostatné. Niekoho viac ako puzzle potešia omaľovánky či krížovky. V princípe by ste si mali nájsť nejaký spôsob, ako počas dňa na chvíľu vypnúť.

Dostatok spánku

Keď toho máte veľa premýšľate nad tým, čo všetko vás na druhý deň čaká v práci alebo v domácnosti zaspáva sa ťažko. Faktom ale je, že nedostatok spánku iba prehlbuje pocity úzkosti, ktoré môžu prerásť až do depresií. Niekto si k spánku dopomáha liekmi.

Ak to nechcete riešiť týmto spôsobom. vyskúšajte aromaterapiu. Upokojujúce účinky levandule sú známe a overené. Pred spánkom je odporúčaný aj harmančekový čaj. Myseľ si môžete upokojiť aj pri dobrej knihe, krížovke alebo puzzle 5000. A naopak, zaspávanie sa môže skomplikovať ak tesne pred ním sledujete televíziu alebo pozeráte do mobilu.