Obrazy patria neodmyslite k hlavným dekoračným prvkom aj u vás doma. Ak plánujete niektoré obrazy vyhodiť a nahradiť ich novými, poradíme vám pri ich výbere. Uvidíte, že s výberom budete maximálne spokojní.

Obraz do spálne

Spálňa je miestnosť odpočinku a práve preto by sme si do tejto miestnosti nemali kupovať výrazné obrazy, ako napríklad pop-art. Do spálne vám odporúčame dať si spraviť obraz z vlastných fotografií a to na plátno. Krásne vynikne nad manželskou posteľou a vašu spálňu ešte viac zútulní.

Obraz v spálni by mal byť väčších rozmerov, najmä, ak si chcete dať vyrobiť obraz z vlastných fotografií. Pozor ale, na výrobu takéhoto obrazu nepoužívajte fotografie odfotografované mobilným telefónom. Sú to nekvalitné fotografie. Vyberajte len fotografie vytvorené na kvalitnom fotoaparáte.

Skúste si dať vytvoriť napríklad aj takú mozaiku z vlastných fotografií. Fotomozaika sa momentálne teší veľkej obľube a okrem spálne si ju môžete umiestniť aj na stenu nad sedaciu súpravu v obývačke.

V spálni majte jeden dominantný obraz. Na viac menších obrazov rovno zabudnite.

Obrazy do obývačky

Čo sa týka výberu obrazov do obývačky, vyberajte si skôr prírodné motívy. Ak máte obývačku menších rozmerov, vyberajte si z ponuky 3D obrazov na stenu. Tie sa hodia do moderne zariadených obývacích priestorov.

Najviac vám ale odporúčame obrazy s prírodnými motívmi, ktoré vám dokážu miestnosť opticky zväčšiť.


Rámy na obrazy prispôsobujte farbe a štýlu podlahy a nábytku. Snažte sa kupovať rovnaké alebo aspoň podobné rámy na obrazy.

Obraz do kuchyne/ jedálne

V kuchyni, resp. v jedálni majte obrazy taktiež s prírodnými motívmi. Krásne vyniknú obrazy s kávou, s bylinkami, s kvetmi, ale aj ručne maľované obrazy. Vyberajte rozhodne len obrazy s kuchynskými motívmi. V kuchyni nad jedálenským stolom krásne ukážu viacdielne obrazy opäť ale s kuchynskými motívmi.


Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK