Aké pracovné oblečenie sa vám zíde aj doma?

5 700

Montérky a rôzne iné pracovné oblečenie nájdeme väčšinou len u ľudí, ktorí takýto typ oblečenia potrebujú v práci. Avšak dobré pracovné oblečenie sa dá využiť napríklad aj pri rôznych prácach okolo domu.

Montérky sú základ

Samozrejme, keď zveľaďujete svoje bývanie alebo záhradu, dá sa to robiť aj v starých džínsoch, či teplákoch, ale s kvalitným pracovným oblečením sa vám bude pracovať pohodlnejšie a aj bezpečnejšie. Pretože úraz sa môže prihodiť aj keď to nečakáte. Aké pracovné oblečenie sa vám teda môže hodiť aj doma?

Základom sú kvalitné montérky. Chcete predsa, aby vám vydržali aj ak si ich budete obliekať pravidelne, no nie? Musia byť teda pevné a oderuodolné. V ideálnom prípade by mali byť aj zosilnené na najviac namáhaných miestach. Takýmito miestami sú hlavne kolená, ale aj sed, či spodná časť nohavíc.

Ak napríklad pri práci na záhrade často kľačíte, je vhodné ak majú montérky možnosť vložiť nákolenníky do špeciálnych vreciek. Ak vám to príde ako zbytočnosť, vyskúšajte to. Vaše kolená sa vám poďakujú.

Nezabudnite ani na tieto veci

Čím by však bolo pracovné oblečenie, keby ho nedopĺňajú aj ďalšie veci? V prvom rade kvalitná pracovná obuv. Iste, opäť môžete použiť napríklad staré tenisky, ale nepremokavá pracovná obuv, ktorá môže byť v záujme bezpečnosti vybavená ochrannou špicou, či ochranou proti prepichnutiu, je predsa len „iný level“. Časté zranenia aj pri nevinných úkonoch sa totižto dejú hlavne kvôli nesprávnej obuvi.

Nenahraditeľným doplnkom sú aj rukavice. Nielenže si s nimi nezašpiníte ruky, slúžia aj ako ochrana, napríklad proti nepríjemným trieskam. Vlastnosti rukavíc záležia hlavne od prác aké robievate. Niekto potrebuje hrubšie rukavice, ktoré viac chránia, niekto zas tenšie a jemnejšie, ktoré zachovávajú cit v rukách. Ale to zrejme dobre viete.

Zdroj obrázku: Fotokostic / Shutterstock.com