Ako postupovať pri výbere letnej dovolenky pri mori?

Dovolenka pri mori
5 787

Onedlho sa nám začne marec a viacerí ľudia si práve v tomto období začínajú objednávať letné dovolenky k moru. Ak ešte nepatríte k tým, ktorí už majú zarezervovanú letnú dovolenku pri mori, využite zľavy, ktoré ponúkajú cestovné kancelárie práve v tomto období a zarezervujte si svoju vysnívanú letnú dovolenku.

Ako postupovať pri výbere letnej dovolenky?

Krajina

Každý z nás má vysnívanú krajinu, ktorú by raz chcel navštíviť. Ak si chcete vybrať dobrú letnú dovolenku pri mori, odporúčame vám vybrať si dobrú krajinu. Pri výbere dovolenky záleží aj od konkrétnych dovolenkových stredísk. Ak preferujete letnú dovolenku, kde v blízkosti ubytovania budete mať ulice plné obchodov, uprednostňujte grécku pevninu, lacné talianske dovolenkové strediská na severe krajiny (Bibione, Lido di Jesolo), Tureckú riviéru, alebo napríklad aj letnú dovolenku v Bulharsku.

Ak preferujete skôr pokojnejšie destinácie, uprednostňujte talianske ostrovy (Sardíniu, Sicíliu) a ostrov Korzika.

Počet dní a rozpočet

Ak už budete mať vybratú krajinu, poprípade výber destinácie zúžite len na pár naj destinácií, vyberte si dovolenku podľa počtu dní. Obyčajne nájdete v ponuke dovolenky na 7-8 dní. V ponuke nájdete ale aj 10- dňové a 14-dňové dovolenky.

Ak chcete ísť na viacdňové dovolenky (10-14 dní), uprednostňujte lacnejšie destinácie, ako vyššie spomínané Bulharsko, Taliansko (Bibione, Lido di Jesolo, Rimini), grécku pevninu (Paralia, Olympská riviéra), Albánsko, Turecko, Tunisko, ale aj Egypt.

Ak chcete luxusnejšiu dovolenku, vyberajte si týždňové dovolenky na Sardíniu, Sicíliu, Kanárske ostrovy, Korziku, alebo Francúzsku riviéru.

Dovolenka pri mori by mala byť nezabudnuteľným zážitkom a preto si dajte záležať na výbere destinácie, počte dní a samozrejme držte sa rozpočtu a využite všetky možné dostupné zľavy.

Ako teda postupovať pri výbere letnej dovolenky? Stanovte si rozpočet, vyberte si krajinu, destináciu a nezabúdajte sa držať vášho rozpočtu.

Zdroj obrázku:
Sunny studio / Shutterstock.com