Ako si vybrať ideálne bieliace pásiky?

789

Bieliace pásiky na domáce bielenie zubov sú najjednoduchším a pritom veľmi účinným spôsobom, ako mať biele zuby. A tým biele myslíme skutočne žiarivo biele ako majú napríklad hollywoodske hviezdy.

Každému vyhovuje niečo iné

Čo sa bieliacich pásikov týka, na trhu je ich niekoľko druhov. A teraz to myslíme aj v rámci jedného výrobcu. Neznamená to však, že by vám to skomplikovalo výber. Práve naopak, jednotlivé druhy bieliacich pásikov sa odlišujú preto, aby si vhodné pásiky našiel naozaj každý.

Každý totižto máme iný chrup, odlišujeme sa aj zvykmi pri starostlivosti o zuby a samozrejme, každý má od bieliacich pásikov iné očakávania. Vybrať preto všeobecne najideálnejšie pásiky možné nie je, ale nájsť tie pravé pre seba nie je vôbec ťažké. Stačí si zodpovedať niekoľko otázok.

Dôležitý je stav vášho chrupu aj to, ako dlho sa chcete bieleniu venovať

V prvom rade berte do úvahy citlivosť svojich zubov. Ak teraz tušíte kvôli svojim citlivým zubom problém, nezúfajte. Existujú aj bieliace pásiky určené špeciálne pre ľudí s citlivými zubami. Ak vás citlivé zuby netrápia, môžete si bez obáv vybrať aj silnejšie pásiky. Dôležité je aj to, či máte zdravý chrup. Určite nezačínajte s bielením ak máte práve nejaké problémy so zubami. Radšej najskôr vyriešte tento závažnejší problém a následne sa budete môcť bez obáv pustiť do bielenia.

Ďalej sa zamerajte na samotné pásiky. Asi najviac vás bude zaujímať úroveň bielenia. Ak vás nelimituje napríklad spomínaná citlivosť zubov a chcete čo najlepší efekt, môžete siahnuť po pásikoch s najväčším levelom bielenia.

A nakoniec rozhoduje samotné použitie. Sú pásiky, ktoré sa aplikujú na hodinu, ale sú aj také, ktoré musíte mať na zuboch len polhodinu. Rovnako tak majú rôzne pásiky aj rôzny počet dní, počas ktorých sa aplikujú.

Zdroj obrázku: B-D-S Piotr Marcinski / Shutterstock.com