Ako si vybrať novú sedačku?

10 577

Dominantou každej modernej obývačky je sedačka. Populárne sú priestranné sedačky v tvare písmena U alebo „aspoň“ v tvare písmena L. A keď zoberieme do úvahy, že obývacie steny majú tendenciu sa zmenšovať, nie je ničím nezvyčajným, že najviac priestoru zaberá v obývačke práve sedačka.

Detailne si zmerajte váš priestor

Nová sedačka tak okrem iného dokáže aj výrazným spôsobom zmeniť vzhľad vašej obývačky. O to dôležitejšie je dobre si kúpu premyslieť. Podľa čoho sa teda riadiť pri kúpe novej sedačky, ktorá bude nielen pohodlná, ale zároveň bude dobre vyzerať?

Aby ste sa v záplave pekných sedačiek v predajniach s nábytkom „neutopili“, je potrebné vedieť čo najviac ponuku „vyfiltrovať“. V prvom rade si tak dôkladne pomerajte vašu obývačku, aby ste sa mohli rozhodnúť akú veľkú sedačku si kúpite.

Pri meraní je potrebné rozmýšľať ako bude sedačka orientovaná. Ak už máte obývačku zariadenú a len kupujete novú sedačku, zrejme bude orientácia jasná. Ak však nanovo zariaďujete celú obývačku, stojí za to porozmýšľať aké rozloženie by bolo najlepšie. Čím je vaša obývačka väčšia, tým máte viac možností, keďže nemusíte robiť veľké kompromisy kvôli priestoru.

Každý druh poťahu má svoje pre a proti

Pri meraní priestoru pre vašu novú sedačku nezabudnite aj na konferenčný stolík (ak ho samozrejme budete mať). Ten sa musí k sedačke zmestiť a zároveň musí ostať aj dostatok priestoru medzi ním a sedačkou, aby ste sa k sedačke bez problémov dostali.

Keď už máte rozhodnuté, akú veľkú sedačku zhruba chcete, je čas rozmyslieť si aký má mať poťah. Zvolíte látkovú sedačku alebo si budete vyberať z luxusných kožených sedačiek? Zvážte vlastnosti jednotlivých materiálov, akými sú jednoduchosť čistenia, odolnosť voči oderu alebo aj to aký je materiál „na dotyk“. Pri výbere farby myslite na to, že vo veľkom ovplyvní vzhľad vašej obývačky.

Zdroj obrázka:

Autor: PavelShynkarou / Shutterstock.com