Ako zefektívniť prácu v skladových priestoroch?

Vybavenie pre prácu
5 554

Každá firma musí mať okrem dobre zariadených kancelárskych priestoroch, kde sa bude všetko riadiť, aj výrobné haly a skladové priestory. Práve v skladových priestoroch, kde sa skladujú všetky výrobky danej firmy, by malo všetko klapať.

Ak máte pocit, že všetko zlyháva práve v skladových priestoroch, poradíme vám ako zefektívniť prácu v skladových priestoroch.

Lepší regálový systém

Výrobky, ktoré sú určené na export, musia byť v skladových priestoroch usporiadané tak, aby v nich zamestnanci mali prehľad a aby vedeli, kde ktorý výrobok hľadať. Ak ale zamestnancom poskytnete lepší regálový systém, ktorý im umožní ukladanie a vykladanie výrobkov bez najmenších problémov, prácu v skladových priestoroch sa vám podarí zefektívniť. Začnite predovšetkým výmenou regálových systémov za lepšie a uvidíte, že všetko pôjde ako predtým.

Nové prídavné zariadenia

Vysokozdvižné vozíky sú súčasťou skladových priestorov. Ak ale zamestnancom robí problém preniesť nejaký tovar z jedného konca skladu na druhý, zjavne tam je problém, čo sa odzrkadľuje aj v predajnosti výrobkov.

Investujte preto do nových prídavných zariadení, alebo si ich jednoducho prenajmite. Nové prídavné zariadenia na vysokozdvižné vozíky dokážu výrazne uľahčiť prácu a tým aj zefektívniť prenášanie a export tovaru zo skladu k odberateľom.

Kontrolujte funkčnosť vysokozdvižných vozíkov

Keďže vozíky sú neoddeliteľnou súčasťou skladových priestorov, odporúčame vám kontrolovať aj funkčnosť vysokozdvižných vozíkov. Okrem sedačiek a koliesok kontrolujte aj vidlice na VZV. Práve vidlice držia prenášaný materiál a umožňujú nám ho umiestniť tam, kde potrebujeme.

Popracujte na výmene a kontrole nového regálového systému a kupujte nové prídavné zariadenia, ktoré zefektívnia prácu s tovarom. Môžete vymeniť aj osvetlenie v skladových priestoroch za nové modernejšie LED osvetlenie skladových priestorov.