„Keď budeš vedieť cudzí jazyk, nebudeš mať problém nájsť si dobrú prácu.“ Aj vám je táto veta dôverne známa? Hovoria vám ju vaši učitelia na vysokej škole, poprípade rodičia a vy tomu nevenujete príliš veľkú pozornosť? Mali by ste.

Či už v budúcnosti chcete začať podnikať a zakladanie novej akciovej spoločnosti skúsite bez akejkoľvek pomoci, cudzí jazyk zúžitkujete. Pri podnikaní najmä vtedy, ak budete chcieť expandovať do zahraničia.

Firmy chcú jazykovo zdatných

Najmä tie firmy, ktoré spolupracujú so zahraničnými dodávateľmi, vyžadujú od svojich zamestnancov, aby ovládali minimálne jeden cudzí jazyk. Je im jedno, či sa cudzí jazyk naučili ešte v škole, alebo až potom, ako absolvovali jazykový kurz v jazykovej škole. Dôležité je, aby vedeli cudzí jazyk písomne ale aj hovorovo.

Prihláste sa na kurz a skúšajte sa učiť aj doma

Ak teda túžite po vysnívanej práci a viete, že budete potrebovať minimálne jeden cudzí jazyk, okrem angličtiny sa skúste zdokonaliť aj v nemčine. Zaplaťte si pokojne aj


individuálny kurz nemčiny v odporúčanej jazykovej škole a skúšajte popritom aj samovýučbu. Dnes nie je problém dostať sa k učebným materiálom.

Myslite na to, že čím skôr sa začnete učiť cudzí jazyk, tým lepšie vám to pôjde.


Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK