Doplňte si moto výbavu ešte pred začiatkom sezóny

Moto prilba
5 664

Ani sa nenazdáme a onedlho tu máme jar! Príroda sa začne prebúdzať, my začneme meniť hrubé zimné bundy a kabáty za tenšie oblečenie.

Ak ste vášnivým motorkárom a už sa neviete dočkať, kedy už príde jar, doplňte si moto výbavu o nové kúsky a zároveň si skontrolujte celú výbavu, aby ste sa uistili, že nie je poškodená.

Doplňte si výbavu ešte pred začiatkom sezóny. Na ktorú moto výbavu by ste sa mali najviac zamerať?

Prilby

Akýkoľvek pád z motorky môže byť životunebezpečný, preto by ste ako vášnivý motorkár nemali podceňovať kontrolu prilieb. Aj malá prasklina môže ohroziť vašu bezpečnosť.

Medzi kvalitné modely prilieb radíme kompaktné prilby od HJC. Jedná sa o kvalitné odklápacie prilby, ktoré vynikajú dvojitou homologizáciou a spoľahlivou integrovanou clonou. Nové prilby by mali mať antibakteriálny interiér, ktorý bráni znehodnoteniu vnútornej časti prilby a kožným problémom. Ak nosíte okuliare, nemusíte sa báť, že si budete musieť dať urobiť šošovky. Tieto prilby sú optimalizované aj pre dioptrické okuliare, čo je vzhľadom na narastajúci počet ľudí s okuliarmi veľkou výhodou.

Dôležitý je aj štít proti zahmlievaniu, čo v prostredí s vysokou vlhkosťou budete potrebovať.

Kvalitnými prilbami sú aj kvalitné prilby Shark. Sú to „žraloky“ spomedzi moto prilieb. Vynikajú menšou škrupinou, nižšou váhou, kvalitnejším a zosilneným plexi a spoľahlivými bradovými deflektormi, ktoré sú pri prilbách veľmi dôležité.

Moto oblečenie

Bundy, nohavice, moto kombinézy – skontrolujte si, v akom stave je vaše moto oblečenie. Ak na tejto moto výbave badať nejaké poškodenie, kúpte si nové moto oblečenie. Sústreďte sa hlavne na kvalitnú nepremokavú a vetruvzdornú moto bundu, kvalitné nohavice a samozrejme aj na rukavice. Rukavice by mali byť z kvalitnej kože a nesmú chýbať protektory na kĺboch a článkoch prstoch.