S návrhom premiéra nesúhlasia! Keď pred týždňom pripomenula Rada vysokých škôl premiérovi Robertovi Ficovi jeho sľub spred troch rokov, že na opravu internátov vyčlení 50 miliónov eur, určite nečakala takú rýchlu spätnú reakciu.
Premiér oznámil, že štát uvoľnil na rekonštrukciu slovenských vysokoškolských internátov 10 miliónov eur. Ak sa bude ekonomike dariť, pridal by ďalších 10 miliónov eur. „Na jeseň 2017 Európska komisia rozhodla, že na Slovensku sa budú robiť zatepľovacie práce na verejných budovách. Po stretnutí s rektormi vysokých škôl sa urobí zoznam, kde sa financie poskytnú. Urobí sa zoznam prioritných havarijných stavov a budeme na to reagovať,“ hovorí Fico.

Vysokoškoláci však očakávali, že na rekonštrukcie pôjde podstatne viac peňazí a na úplne iný účel. „Sme sklamaní, toto nie je riešenie. Zateplenie a okná nie sú problémom internátov. Problémom je najmä rekonštrukcia vnútorných priestorov. Len na opravu bratislavských internátov treba podľa mňa 50 miliónov eur,“ povedal predseda Rady vysokých škôl Bálint Lovász.Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK