Na trojnásobného víťaza pretekov Tour de France čaká poriadna výzva. S čoskoro štartujúcimi pretekmi Tour de France – najprestížnejšími a azda aj najťažšími pretekmi na svete – sa Brit pripravuje na obhájenie svojho víťazstva a pridanie štvrtej výhry.

Kritici sa nevedia dohodnúť

Športoví kritici sú ohľadom Froomovej výzvy a vyhliadok tak trochu nerozhodní. Britovi sa vo všetkých predošlých prípadoch vždy podarilo pred Tour de France vyhrať preteky Critérium du Dauphiné, avšak tento rok Froome odišiel naprázdno (štvrté miesto). Aj napriek tomuto faktu a skutočnosti, že Froome tento rok ešte nevyhral žiadne preteky, je samotný cyklista sebavedomý a odhodlaný pochovať akékoľvek pochybnosti.

Froomove vyhliadky

32-ročný Brit si sám vedome vybral cestu minimalizovať účasť na pretekoch a zachovať čo najviac energie pre náročnú Tour. Podľa jeho slov nie je podmienkou výhry Tour de France vyhrať aj spomínané Dauphiné, aj keď uznáva, že by to pomohlo morálke a sebavedomiu. Pred poslednou udalosťou pred Tour de France Froome odjazdil na pretekoch iba 19 dní a to je oproti ostatným jazdcom iba malý zlomok (len májové Giro obsahovalo 21 etáp).

S Tour de France a potenciálne aj Vueltou pred sebou bude mať Brit cez leto o zábavu postarané. V minulosti mu podobná stratégia ísť do tejto časti sezóny čerstvejší priniesla dobré výsledky. Tento rok potreboval pred Tour de France iba pocítiť intenzitu a presne to sa mu podarilo dosiahnuť. Posledná fáza pretekov v horách dala zabrať všetkým jazdcom a ich kondícia na Tour de France mohla zaregistrovať zlepšenie.

Výzva

Napriek absencii strachu kvôli doterajším výsledkom v sezóne si je Froome vedomý výzvy, ktorá pred ním stojí. Trasa čakajúca na jazdcov je pomerne otvorená a konkurencia je lepšia ako kedykoľvek predtým. Navyše, časovka, na ktorú sa dalo v predošlých ročníkoch spoľahnúť je tento rok značne zredukovaná na krátkych 35 km.

To, čo však sťažuje situáciu pre jazdcov, robí preteky vzrušujúcejšie pre publikum. Ak máte favorita na výhru, tak môžete vyskúšať svoje šťastie a skúsiť si naňho vsadiť na


https://extra.bet365.com/news/sk/Cyklistika. Momentálne je na celkového víťaza stále tipovaný Chris Froome z tímu Sky a dúfajme, že o boj a zelený dres je už dopredu rozhodnutý – víťazom sa snáď stane po šiestykrát za sebou Peter Sagan.


Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK