Robert Kaliňák odstupuje z postu ministra vnútra. Vo funkcii bol dlhé roky. Aké kauzy ho sprevádzali?
2006 – Hedviga Malinová

Študentka Hedviga Malinová 25. augusta 2006 nahlásila, že ju v nitrianskom parku napadli 2 muži. Údajne za to, že telefonovala po maďarsky. Na blúzku jej mali napísať „Maďari za Dunaj!“ a utrpela zranenia tváre. Polícia už 11. septembra zastavila vyšetrovanie. Kaliňák a Fico si k tomu zvolali tlačovku, kde tvrdili, že si Hedviga celý prípad vymyslela. Neskôr ju dokonca stíhali za krivú výpoveď. Počas vyšetrovania vyšlo najavo, že niektorí lekárski znalci, podpísaní pod posudkom jej zranení, sa na ňom vôbec nepodieľali.

2010 – Výbušnina v Írsku

Po cvičení psov policajných pyrotechnikov na letisku v Poprade do batožiny cestujúcich umiestnili vzorky trhaviny RXD. Jedna však odletela aj s naším občanom Štefanom Gondom do Írska. Ten skončil v rukách polície a napokon dostal od rezortu odškodné 18-tisíc eur. Kaliňák pre medzinárodný škandál čelil v parlamente neúspešnému odvolávaniu.

2011 – Kauza Bejby

Vojenské obranné spravodajstvo odpočúvalo novinárov z denníka Pravda aj bývalého riaditeľa TA3 Michala Gučíka. Medzi odpočúvanými telefonátmi mal byť aj rozhovor redaktorky Vandy Vavrovej s Kaliňákom, ktorý ju oslovoval Bejby. Žiadal od nej, aby napísala článok o rýchlej jazde služobného auta s exministrom obrany Ľubomírom Galkom, pričom povedal, že by „rád videl 4 titulky“.

2012 – Kauza BašternákDiskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK