V podvečerných hodinách, keď si po náročnom pracovnom dni chceme oddýchnuť, si líhame na sedaciu súpravu v obývačke, do pozadia si púšťame relaxačnú hudbu a prikrývame sa jemnou a zároveň veľmi teplou dekou. Bez sedacej súpravy by sme si obývačku nevedeli ani len predstaviť. Pri zariaďovaní tejto miestnosti sa ale vieme najviac potrápiť práve pri výbere tohto solitéra.

Plánujete v blízkej dobe meniť sedaciu súpravu a chcete si kúpiť takú, ktorá vám vydrží dlhšie ako tá predchádzajúca? Ak áno, tak v tom prípade si nechajte poradiť od nás.

Vyberajte si len z ponuky slovenských výrobcov sedačiek

Ak ste sa už rozhodli pre zmenu sedacej súpravy, nebojíte sa priplatiť si za kvalitu. Väčšina z nás ostáva šokovaná pri pohľade na cenovky sedačiek vyrobených na Slovensku. Za touto cenou sa však skrýva kvalita, ktorá je nepopierateľná. Vyberajte si slovenské sedačky s kvalitnou drevenou alebo oceľovou konštrukciou. Máte istotu, že sedačka vám vydrží niekoľko desaťročí bez toho, aby sa vysedela a vŕzgala.

Vyberajte si kvalitný poťahový materiál

Kvalitu sedacej súpravy ovplyvňuje aj kvalita poťahového materiálu. Pri výbere sedacej súpravy nezohľadňujte len veľkosť a farebné prevedenie, ale aj kvalitu poťahového materiálu. Poťahový materiál by mal byť ľahko udržiavateľný, mal by byť príjemný na dotyk a ak máte malé deti, oceníte, keď bude mať sedacia súprava snímateľný poťah.

Zvoliť si môžete aj koženú sedačku. Tá sa hodí najmä do luxusne zariadených interiérov. Najviac vám ale odporúčame sedačky z mikroplyšu a mikrovlákna. Zabudnite na sedacie súpravy z ekokože. Tá sa vám začne behom chvíle olupovať a nebude vám ostávať nič iné, len tieto kúsky ekokože pravidelne každý deň zametať.

Typ sedacej súpravy

Ak nedisponujete príliš veľkým priestorom v obývačke, vyberajte si z ponuky pohoviek a k tejto pohovke si kúpte jedno-dve kreslá. Ak ale máte obývačku väčších rozmerov, pokojne si môžete vybrať rohovú sedačku, ale i


sedačku v tvare U. Takéto veľké sedacie súpravy v tvare U vám zaberú podstatne viac miesta, čo ale oceníte, ak ste väčšia rodina, poprípade budete potrebovať usadiť väčšie množstvo ľudí.


Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK