Hra, ktorá baví všetky generácie

Puzzle
3 014

Žijeme v dobe počítačovej, kedy deti namiesto hrania sa s hračkami trávia čas pri počítačových hrách a na sociálnych sieťach. Viacerí dospelí ľudia si spomínajú na krásne detstvo, kedy neboli žiadne mobily, ani internet. Dnešné deti sa už málokedy dokážu zabaviť inými hrami ako počítačovými.

Existuje však hra, ktorá baví všetky generácie. Skladačka pod názvom puzzle ale kedysi nebola hračkou. Slúžila na školské účely, konkrétne na zemepis a pôvodne boli z dreva. Puzzle vymyslel britský kartograf John Spilsbury.

Trénuje trpezlivosť, pozornosť a pamäť

Puzzle je hra, ktorá baví všetky generácie, ale okrem zábavy trénuje aj pamäť, trpezlivosť, či pozornosť. Práve kvôli týmto pozitívnym vplyvom by skladanie puzzle mali skúšať aj starší ľudia. Cibrí zmysly a udržiava mozog v dobrej kondícii.

Ak pociťujete, že zabúdate, resp. nie ste dostatočne trpezlivý a neviete sa venovať dlhodobo jednej činnosti, vyskúšajte skladanie puzzle.

Rôzne množstvo dielikov a motívov

Ak by ste sa opäť chceli vrátiť k skladaniu puzzle, v súčasnosti nie je problém nájsť obchod, poprípade eshop, kde predávajú napríklad aj puzzle 5000. Máme možnosť vybrať si z veľkého množstva dielikov a motívov. Zároveň je možné si poskladané puzzle zlepiť špeciálnym lepidlom na puzzle a následne si ich dať zarámovať.

Veľmi obľúbené sú aj puzzle 1000, 3D puzzle, či dokonca penové puzzle pre najmenších.

Zapojte do skladania celú rodinu. Ak plánujete skladať s deťmi, uprednostnite puzzle s menším množstvom dielikov a hlavne s detskými motívmi. Ak chcete zlatú strednú cestu, vyberte puzzle s nejakým známym mestom, krajinkou, či so zvieratkami.

Výber motívov je veľký, preto nemusíte mať obavy, že by ste si nenašli to, čo sa vám páči.

Prichádza chladnejšie ročné obdobie, kedy budú teploty vonku podstatne nižšie a budeme môcť očakávať viac daždivých dní. Využite preto voľné dni na skladanie puzzle so svojimi najbližšími.

Zdroj obrázku:
polya_olya / Shutterstock.com