Zdroj: cas.sk

Stále vyvoláva kontroverzie. Sexi Mária Trošková (29) sa po boku premiéra Roberta Fica (52) objavuje už nejaký ten čas.

Napriek tomu ju doteraz predseda vlády za hranicami krajiny príliš neukazoval. Teda aspoň o tom oficiálne neinformoval. Najnovšie sa však jej meno objavilo na zozname delegácie, ktorú vedie sám Fico, a Slovensko budú spoločne zastupovať na summite v Ríme! Čo chcú v slnečnom Taliansku vyrokovať?

Trošková nastúpila do kancelárie predsedu vlády ešte v roku 2015 po tom, ako v minulosti nafotila veľmi pikantné fotky. „Áno, silikóny som si dala urobiť kvôli sebe. Mám teraz toľko sebavedomia, že až,“ zverila sa. K svojej funkcii vo verejnej správe sa však dodnes nevyjadrovala. V súčasnosti pritom pracuje ako hlavná štátna radkyňa a Úrad vlády nekomentuje to, koľko zarába či čo všetko má v náplni práce. Isté je, že vôbec nezaháľa. Okrem toho, že sa objavuje po boku Roberta Fica napríklad na hodnotení sezónnej žatvy či na stretnutiach s ministrami, nevynecháva ani zahraničné pracovné povinnosti. Najnovšie ju premiér berie na služobku do Ríma.

Úrad vlády predložil menný zoznam delegácie, ktorá túto sobotu vycestuje do slnečného Talianska. Okrem Troškovej budú Fica sprevádzať riaditeľka protokolu a štátny tajomník ministerstva zahraničia. Na programe majú neformálne zasadnutie predsedov vlád štátov Európskej únie. Na otázky, aké bude mať povinnosti Mária Trošková, Úrad vlády neodpovedal. Jasné je len to, že na zasadnutie pocestujú leteckým špeciálom. V poslednom roku pritom jej meno na premiérových cestách nefigurovalo. Podľa našich informácií to však nie je jediná služobka, ktorú Trošková absolvovala, no Fico konečné zloženie delegácie verejne neoz­n­amoval.

Nový Čas zisťoval, či môže Trošková po Ficovom boku zatraktívňovať premiéra v očiach voličov. Marketingový expert Róbert Slovák si myslí, že ženy by mali byť posudzované najmä z profesionálneho hľadiska. „Ak by ich využívali politici na vlastnú prezentáciu, tak by to bolo kontraproduktívne,“ tvrdí a dodáva, že na istú časť Ficovho elektorátu to môže pôsobiť pozitívne. „Nie je prvý takýto líder, ktorý by to využil,“ zakončil Slovák.

Kto je Mária Trošková (29)?

– hlavná štátna radkyňa v kancelárii predsedu vlády
– vyštudovala manažment
– nemá rada plytké a prelietavé vzťahy
– má rada hryzkanie a nežné milovanie na kožušinách

Zdroj: cas.sk


Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK