Automobil nájdete dnes už v každej domácnosti. Napriek nesporným výhodám nám automobil vie narobiť množstvo problémov. Ak si kúpime jazdené auto, máme s ním pochopiteľne viac starostí ako s tým novým. Môže sa však stať, že aj nový automobil vás v priebehu pár mesiacov donúti ísť do autoservisu.

Problémy môžu robiť brzdy, ale pokojne sa môže stať, že vám zlyhá turbo. Ak chcete ušetriť, mali by ste vedieť, že sa predávajú aj repasované turbá. Sú ako nové, takže nebudete poznať rozdiel medzi novým a repasovaným. Je tak isto funkčné, lenže je lacnejšie.

Kolónam

Ak bývate v hlavnom meste, dôverne to poznáte. Do práce musíte ísť minimálne o hodinu skôr, aby ste tam vôbec stihli prísť načas. Upchané privádzače a ak sa nedajbože stane nehoda, stojíte v kolóne niekoľko minút bez pohnutia. Nielenže to je „zaberák“ na spotrebu, je to zaberá aj na vaše nervy. Ak jazdíte denne do práce, počítajte s kolónami, a to najmä teraz na jeseň, kedy neustále prší a ľahko sa môže stať, že skončíte v zápche kvôli nehode. Častokrát paradoxne spôsobujú nehody kamióny, ktoré sú preťažené. Zjavne nepodstúpili


váženie nákladných automobilov.

Vypnutým semaforom a následným kolíziam

Takmer v každom meste a zrovna cez dopravnú špiku sa vypnú semafory a vznikne tak hotový chaos. Ak jazdíte každý deň, určite sa vám takáto situácia aspoň raz stala. Veľa vodičov paradoxne nevie, ako má reagovať a komu má dať prednosť a tak vznikajú kolízie, ktoré by sa inak ani nemuseli stať. Dávajte si preto maximálny pozor a hlavne dodržujte dostatočný odstup od vozidiel pred vami.


Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK