Stále si to nedokážu vysvetliť! K obrovskému nešťastiu došlo ešte v nedeľu popoludní na jazere Guláška pri Senci, kde sa otužovali nadšenci kúpania v ľadovej vode.
Jeden z ľadových medveďov Matúš († 34) sa zrazu dostal pod ľad a nevedel nájsť vysekanú dieru. Hoci kamaráti neváhali a okamžite sa svojho parťáka pokúšali z ľadového zovretia vyslobodiť, snaha ich aj privolaných záchranárov bola už, žiaľ, márna. Po mladíkovi tak zostalo množstvo nedokončených projektov a smutní kamaráti, ktorí mu posielajú odkazy do neba.

Podnikateľ a IT technik Matúš († 34) z Bratislavy, pôvodom z obce v okrese Brezno, patril medzi ľadové medvede niekoľko rokov. V nedeľu sa s kamarátmi rozhodli otužovať na jazere Guláška. Tesne pred koncom akcie sa však ocitol pod ľadom. Zrejme ostal dezorientovaný a nevedel nájsť vysekanú dieru v ľade. Kamaráti sa ho snažili dostať von, kopali do ľadu novú dieru, no už bolo neskoro. Hasičskí potápači ho našli štyri metre pod hladinou. „Za kontinuálnej resuscitácie bol v kritickom stave odovzdaný do Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb,“ informovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková. Žiaľ, napriek obrovskej snahe lekárov Matúš boj o život prehral. Polícia cudzie zavinenie vylúčila a bola nariadená súdna pitva.Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK