Nedostatočný výkon v posteli? Nie vždy je potrebná návšteva lekára

Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com
569

Množstvo mužov si nepripúšťa, že by sa ich niekedy mohli týkať problémy týkajúce sa neschopnosti podať pri intímnych chvíľach adekvátny „výkon“. O to viac sú potom prekvapení, keď sa také niečo začne diať.

Kedy ide o problém a kedy ešte nie?

Iste, niekedy sa môže stať, že muž nedosiahne erekciu kvôli nejakej príčine, ktorá sa neopakuje. Zriedkavé však nie sú ani prípady, keď sa to už dá považovať za problém a nie len občasné zlyhanie.

Obzvlášť s pribúdajúcim vekom (a teraz myslíme už aj mužov po štyridsiatke) sa šanca, že muž bude trpieť erektilnou dysfunkciou, výrazne zvyšuje. Niektoré štatistiky uvádzajú, že po štyridsiatke sa týka takmer polovice mužov.

Ako sme už naznačili, je potrebné vedieť v prvom rade rozlíšiť, kedy už nemôžeme hovoriť o občasnom zlyhaní, ale je potrebné problém s erekciou aktívne riešiť. Problém nastáva, keď muž zlyháva častejšie ako pri každom treťom, či štvrtom pokuse o sexuálny styk a takéto časté zlyhania sa opakujú aspoň pol roka.

Od zmeny životného štýlu, cez výživové doplnky až po návštevu lekára

Ak početnosť takýchto zlyhaní naznačuje erektilnú dysfunkciu, je dobré vedieť, čo všetko sa dá s týmto problémom robiť. Platí, že najlepším riešením je návšteva lekára a odborné vyšetrenie, ale niektorí muži s tým majú problém.

Našťastie, zlepšenie erekcie sa veľakrát dá docieliť aj bez lekára. Len bude potrebné, aby ste zmenili svoj životný štýl. Začnime príčinou, ktorá sa týka hlavne mladších. Ak má mladý muž problémy s erekciou, takmer výlučne ide o psychologické faktory. Vtedy je potrebné obmedziť stres, ktorý znižuje výskyt testosterónu v organizme a testosterón je pre erekciu veľmi dôležitý.

V pokročilejšom veku už má na erekciu negatívny vplyv pokles hladiny testosterónu, zníženie výkonnosti a všeobecne, starnutie organizmu. Vtedy môžete najskôr skúsiť zaradiť do svojho denného rozvrhu viac pohybu, ktorý zvyšuje hladinu testosterónu a kondíciu. Vhod príde aj zdravšia strava, ktorá okrem iného vplýva na obehový systém človeka, ktorý je pre správne fungovanie erekcie taktiež dôležitý.

Ak nič z vyššie uvedeného nezaberie, vašou poslednou šancou pred návštevou lekára je vyskúšanie výživových doplnkov na podporu erekcie, ktoré nie sú na predpis a tak si ich môžete zaobstarať aj bez návštevy lekára. A keď nepomôže ani to, budete sa musieť k návšteve lekára odhodlať.