Nemôžete kvôli lockdownu opustiť okres? S pergolou ani nemusíte

5 578

Opäť je tu lockdown. Čo iné sa dalo čakať pri tempe, akým sa nám plnia nemocnice? Okrem iného to znamená, že ak chcete dôsledne dodržiavať nastavené opatrenia ani do prírody nemôžete ísť mimo okres.

Spríjemnite si čas na terase nielen cez leto

Lockdown bol predbežne vyhlásený na dva týždne, ale asi sa nájde len málo optimistov, ktorí veria, že po dvoch týždňoch sa situácia tak zlepší, že bude po lockdowne. Ak nie ste fanúšička zimy, možno vám to je v tomto zmysle aj jedno. Aj tak by ste sa nehnala do toho mrazu.

Nechceme strašiť, ale stále tu je riziko, že sa zopakuje situácia z posledného takéhoto lockdownu a natiahne sa až do jari. A keď začne slnko opäť hriať, bude pre každého čoraz náročnejšie ostať doma.

Ešteže máte rodinný dom a vlastnú terasu. A čo keď vám povieme, že terasu by ste mohla využívať aj v chladnejšom období? A nemusíte sa báť, nebude si to vyžadovať, aby ste si obliekla tie najteplejšie veci, čo máte doma a aj tak sa triasla od zimy. Na ochranu pred vplyvmi počasia slúžia predsa moderné pergoly.

Dobre vybavenú pergolu si môžete užívať aj v chladnejších mesiacoch

Myslíme teraz konkrétne luxusné bioklimatické hliníkové pergoly vybavené všetkým, čo sa len k pergole dá doobjednať. Čo vám môže takáto pergola ponúknuť? V prvom rade sústavu kvalitných hliníkových lamiel, ktoré môžete voľne otáčať v rozsahu až 135 stupňov.

Hovorili sme však o ochrane pred vplyvmi počasia, takže lamely zaklopíte a vďaka tomu, že úplne dosadnú na seba, budete chránená nielen pred slnečnými lúčmi cez leto, ale aj pred dažďom a snehom počas sychravejších a chladnejších mesiacov.

Čo je však dôležitejšie pre predĺženie obdobia, kedy je možné tráviť čas na terase pod pergolou? Uzavretie pergoly, či už screenovými roletami, alebo posuvným zasklením. Ak k tomu prirátate infra ohrievače, či LED osvetlenie, aby ste mohla na terase tráviť čas aj po západe slnka, máte v podstate ďalší priestor na bývanie, ktorý môžete využívať takmer neustále.

Zdroj obrázku: Maridav / Shutterstock.com