Obávate sa, že si kúpite zlý toner? Poradíme vám ako správne vyberať nové tonery do tlačiarne

Tonery do tlačiarne
3 542

Pred pár rokmi ak sme si chceli niečo prefotiť, či vytlačiť nejaké dokumenty, museli sme chodiť do špecializovaných prevádzok, ktoré mali kvalitné tlačiarne a kopírky. Dnes už je situácia úplne iná a v takmer každej domácnosti nájdeme kvalitné tlačiarne, ktorých ceny išli za posledné roky nadol. Niektoré značky si ale držia svoju cenu a pre niekoho sú tieto tlačiarne neprístupné.

Ak ste si ale kúpili tlačiareň a potrebujete do nej kúpiť aj kvalitné tonery, poradíme vám, ako si správne vybrať nové tonery do tlačiarne.

Najvyššia kvalita? Jednoznačne originálne tonery

Najvyššiu kvalitu ponúkajú originálne tonery. Pri ich ponuke vás pravdepodobne prekvapí vysoká cena, avšak treba brať do úvahy, že pri týchto toneroch si zákazníci budú musieť zaplatiť aj za značku. Ponúkajú, vyrábajú a predávajú ich predovšetkým firmy, ktoré vyrábajú aj tlačiarne. Ak ste si kúpili tlačiareň značky Epson, pochopiteľne, že budete hľadať práve kvalitné tonery Epson. Môžete ich ale hľadať aj v ponuke originálnych tonerov.

100 % kvalita tlače a vysoká životnosť tonerovej kazety – práve toto charakterizuje kvalitné originálne tonery.

Kompatibilné tonery – zlatá stredná cesta

Ak sa obávate, že si kúpite zlý toner, odporúčame vám objednávať tonery až vtedy, keď budete mať istotu, aký typ tlačiarne máte. Je potrebné zistiť si, či je tlačiareň laserová, alebo atramentová. Do laserovej tlačiarne musia ísť len laserové tonery a do atramentovej zase atramentové.

Ak ale nechcete platiť zbytočne veľa za značku, odporúčame vám zainvestovať do kompatibilných tonerov. Lacné tonery nájdete aj v tejto kategórii a zároveň sa nemusíte obávať, že kvalita bude zlá. Kompatibilné tonery sú zlatou strednou cestou – sú kvalitné, ale nestoja veľa.

Čo vám ale rozhodne neodporúčame kupovať sú renovované tonery. Aj keď tieto tonery šetria životné prostredie, a to tým, že bývajú naplnené novým tonerovým práškom, nie sú také kvalitné ako originálne, či kompatibilné tonery.

Zdroj obrázku:
antpkr / Shutterstock.com