Aj keď je obdobie písania a obhajob záverečných prác už pomaly za nami, mnohí, najmä tí, ktorých to čaká o rok, uvažujú nad tým, kedy si začnú zháňať materiály a či vôbec budú potrebovať vybaviť si permamentku do knižnice.

Odvšadiaľ však počúvame, že písanie záverečnej práce, nech už je to bakalárska práca, alebo diplomová, je ťažké. Je to ale naozaj skutočne tak? Treba si robiť zbytočné starosti a stresy? Nie, netreba. Dokážete to zvládnuť. Treba len vedieť, kde hľadať pomoc a ako si správne rozvrhnúť čas.

Vytvorenie osnovy zveríte do schopných rúk

Najhoršie je vytvorenie osnovy, z ktorej budete čerpať pri písaní záverečnej práce. Aby ste si však tento proces uľahčili, a to naozaj nezáleží na tom, či píšete seminárne práce, diplomovku, alebo spomínanú bakalárku, dajte si vytvoriť osnovu svojej záverečnej práce. Vy si tak ušetríte čas a možno vás to aj nakopne k písaniu práce.

Doprajte si dostatok času

Písanie záverečnej práce nie je stresujúce. Treba si však čas rozvrhnúť tak, aby ste stíhali a aby ste si mohli aj dostatočne oddýchnuť a venovať sa svojim obľúbeným aktivitám. Vopred si


nakúpte tonery Samsung, aby vám nedošli zrovna pri tlačení napísanej práce.

Odporúčame vám určiť si čas, kedy sa vám bude najlepšie písať. Je zbytočne sedieť niekoľko hodín za počítačom, keď viete, že nič nevyprodukujete.


Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK