Plánujete požiadať svoju partnerku o ruku? Pomôžeme vám pri výbere snubného prsteňa

Snubný prsteň
5 585

Zásnuby si významným miľníkom v živote muža a ženy. Práve zásnubami sa začína písať spoločný príbeh dvoch ľudí.

Ak plánujete svoju partnerku požiadať o ruku, pomôžeme vám pri výbere zásnubného prsteňa.

Nájdite si klenotníctvo, ktoré má bohatý výber krásnych prsteňov

Ako prvé si určite nájdite klenotníctvo, ktoré má bohatý výber krásnych snubných prsteňov. Najprv je potrebné si spraviť prieskum, aby ste vedeli, kde by sa dal kúpiť pekný zásnubný prsteň.

Odporúčame vyhradiť si na to viac času. V súčasnosti ale nie je problém objednávať krásne snubné prstene aj z internetu. Ušetrí vám to čas a v mnohých prípadoch aj peniaze.

Veľkosť a materiál

Pri výbere snubného prsteňa musíte vedieť predovšetkým veľkosť prsteňa. Zistíte to tak, že si jednoducho prinesiete priamo do klenotníctva nejaký prsteň, ktorý partnerka nosieva aktuálne a tam vám zmerajú veľkosť prsteňa. Práve toto vám výber snubného prsteňa uľahčí. Nebudú tak potrebné úpravy veľkosti, ktoré sú predsa len zásahom do prsteňa a môže sa stať, že by boli viditeľné.

Je potrebné vybrať snubný prsteň z vhodného materiálu. Ak vaša partnerka nosieva šperky a aj prstene z bieleho zlata, nekupujte jej snubný prsteň z klasického žltého zlata. Vždy je potrebné zladiť materiál zásnubného prsteňa s materiálom šperkov, ktoré partnera nosieva. Ideálny snubný prsteň musí byť veľkostne, ale aj materiálovo vyhovujúci.

Minimalistický, alebo bohato zdobený?

Pri výbere zásnubného prsteňa nezabúdajte zohľadňovať aj štýl. Ak partnerka preferuje minimalistické šperky, kúpte jej zásnubný prsteň v minimalistickom dizajne s jedným vsadeným kamienkom. Práve kameň výrazne ovplyvňuje ceny zásnubných prsteňov. Ak si vyberiete zásnubný prsteň s diamantmi, je pochopiteľné, že bude drahší ako zásnubný prsteň so zirkónmi.