Piatok 5. január 2018 bude navždy čiernym dňom nielen pre slovenskú hereckú obec, ale hlavne pre rodinu slávneho herca Mariána Labudu († 73).
Nielen silná cukrovka, ale aj veľká nadváha komplikovali Labudovi život. A nielen to. Ako sa Novému Času podarilo zistiť, herec pred verejnosťou tajil, že mu lekári po poslednom kolapse v roku 2016 diagnostikovali slabosť na srdci. Napriek tomu sa však z času na čas ukazoval na podujatiach aj po boku milovanej ženy Vierky. Práve ona mu bola nablízku aj v posledných minútach života, keď sa ho zo všetkých síl snažila zachrániť. Pri nastupovaní do auta pred domom totiž prišlo hercovi náhle zle a upadol do bezvedomia.

Zúfalá manželka okamžite privolala záchranárov. Pribehol aj okoloidúci muž a za telefonickej zdravotnej asistencie robili všetko pre to aby ho priviedli k vedomiu. Labudova manželka prežívala neopísateľný strach. Posádky dvoch sanitiek sa snažili hercovi zachrániť život priamo na chodníku pri dome, kde vykonali resuscitáciu, ale herecká legenda svoj boj nakoniec prehrala. Labuda tak skonal priamo pred očami manželky Vierky, ktorá bola láskou jeho života. „Môžem potvrdiť, že záchranári zasahovali v Borinke, kde oživovali 73-ročného muža. Žiaľ, napriek ich úsiliu sa ho nepodarilo zachrániť. Lekár musel konštatovať smrť,“ informovala Nový Čas Alena Krčová z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.

Smrť herca veľmi ťažko znášajú jeho synovia. Tí sa hneď po nešťastí náhlili do Borinky, aby boli matke oporou. „Nehnevajte sa, teraz nechcem nič hovoriť, je to pre nás všetkých veľmi čerstvé,“ povedal Marián mladší. V piatok v podvečerných hodinách zaparkovala vo dvore domu pohrebná služba, ktorá odviezla hercove pozostatky.Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK