Herečku Margot Kidder († 69), známu najmä postavou novinárky Lois Lane z filmov o Supermanovi, našli mŕtvu v jej dome.
Príčina smrti nie je známa. Herečka roky bojovala so psychickou chorobou. Margot hrala v rokoch 1978 až 1987 v štyroch dieloch Supermana. S jeho predstaviteľom Christopherom Reeveom boli veľkí priatelia. Vysvetľovala to tým, že boli pri nakrúcaní mesiace spolu zavesení na lanách, a tak sa naozaj zblížili. „Bol dôležitou súčasťou môjho života. Bol komplikovaný, ale veľmi bystrý,“ povedala o hercovi, ktorý zomrel v roku 2004 po tom, čo bol skoro desaťročie paralyzovaný.

Aj Margot mala vážne problémy, ktoré vyústili do silného záchvatu mánie, po ktorom skončila na psychiatrii. Istý čas bola aj bezdomovkyňou. Nedarilo sa jej ani v citovej oblasti – bola trikrát vydatá, ale zakaždým sa rozviedla. Jej druhé manželstvo trvalo iba 6 dní a tretie manželstvo vydržalo rok. Po poslednom rozvode v roku 1984 vyhlásila, že už bude uprednostňovať len spoločnosť svojich psov.

Herečka sa narodila v Kanade, americké občianstvo získala až v roku 2005. Odvtedy bývala v štáte Montana. Ostala po nej dcéra a dve vnúčatá.Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK