Rýchla pomoc pri dopĺňaní vitamínov a iných látok? Čaga sibírska

5 647

Chcete, aby bol váš organizmus v perfektnej kondícii? Musíte tým pádom dbať o dostatočný prísun rôznych vitamínov, minerálov a iných potrebných látok. Problém je, že zo stravy tieto látky nedokážeme vždy prijať v dostatočnom množstve.

Bezkonkurenčne najsilnejší antioxidant

Dobrou správou je, že si môžete efektívne pomôcť. Ako? Existuje jedna účinná pomoc, ktorá má množstvo názvov: ryšavec šikmý, rezavec šikmý, čaga sibírska alebo chaga. Všetky tieto názvy označujú hubu s latinským názvom Inonotus obliquus.

Tá sa vyskytuje v chladných oblastiach v severných častiach Európy, Ázie aj Severnej Ameriky. Rastie na kôre stromov (najčastejšie na breze) a v podstate ide o parazita. Avšak tento parazit má v sebe množstvo pre človeka prospešných látok a ďalšie dokonca dokáže absorbovať zo stromu, na ktorom parazituje.

Koľko tých prospešných látok je? Viac ako 200, čo robí z čagy sibírskej najsilnejší antioxidant zo všetkých potravín na svete. Otázkou je, ako túto „nálož“ vitamínov, minerálov, antioxidačných enzýmov a ďalších látok dostať do svojho organizmu?

Jednoduché užívanie a obrovská pomoc

Čagu sibírsku môžete kúpiť v rôznych formách. Skvelou voľbou sú obľúbené čaga kapsule. Tie sa užívajú skutočne jednoducho, dvakrát denne po jednej kapsule s jedlom, takže vás nečaká žiadna zdĺhavá príprava.

Kúra by mala trvať 30 dní. Pre lepšie účinky je však vhodné spraviť si po tých 30 dňoch týždeň až dva prestávku a následne opäť 30 dní pokračovať a takto to opakovať aspoň 6 mesiacov, maximálne však 1 rok.

Jednoduchosť užívania však nie je to hlavné. Dôležité je správne spracovanie, aby boli všetky spomínané látky zachované. Ideálnym spôsobom spracovania je takzvaná vákuová lyofilizácia. Práve táto metóda zachováva produktom z čagy sibírskej všetky aktívne látky, ktoré čaga získava z prírody.

Zdroj obrázku: Eskymaks / Shutterstock.com