Rýchle porovnanie viacerých ponúk PZP? Jedine s PZP kalkulačkou

1 148

Povinné zmluvné poistenie, bežne označované skratkou PZP, je jednou zo základných vecí, ktoré musí každý majiteľ motorového vozidla mať. Jazda bez platného PZP je totiž priestupkom, za ktorý hrozí vysoká pokuta prevyšujúca 3 000 €.

Povinnosť, ktorá vás chráni

A pokuta nemusí byť to najhoršie, čo vodiča bez uzatvoreného povinného zmluvného poistenia auta postihne. Ak takýto vodič spôsobí nehodu, musí uhradiť všetky škody spôsobené na majetku aj na zdraví účastníkov nehody. A to môže byť suma, ktorá poľahky prekoná výšku spomínanej pokuty.

Vo „vzťahu“ k povinnému zmluvnému poisteniu si však treba uvedomiť, že PZP je na to, aby chránilo vodiča práve pred takýmito následkami. Netreba ho preto brať len ako zákonnú povinnosť a spôsob ako „vytiahnuť“ z majiteľov motorových vozidiel nejaké to euro naviac.

A keď už sme pri peniazoch, na povinnom zmluvnom poistení môžete predsa ušetriť. Ako? No celkom jednoducho, stačí ak si dôkladne porovnáte ponuky jednotlivých poisťovní. Rozdiely totiž nemusia byť zanedbateľné.

Nájdite si najvýhodnejšie PZP doslova za pár minút

Určite ste si teraz povzdychli, že to sme vám teda príliš dobre neporadili, veď vypĺňať potrebné údaje na webe každej poisťovne a potom zložito porovnávať jednotlivé ponuky, to je poriadne nadlho. Ale my sme predsa nepovedali, aby ste to robili takto zložito. Obzvlášť, keď môžete využiť šikovnú PZP kalkulačku.

Do PZP kalkulačky stačí zadať potrebné údaje len jedenkrát a PZP kalkulačka vám ihneď zobrazí ponuky všetkých poisťovní prehľadne zoradené od tej najlacnejšej. Samozrejme, nemusíte si vybrať to najlacnejšie PZP, ale aj porovnávanie odlišností bude oveľa prehľadnejšie a rýchlejšie ako keby ste detaily každého povinného zmluvného poistenia „študovali“ jednotlivo na weboch poisťovní.

A „bonus“ na záver? Z PZP kalkulačky si môžete nové PZP hneď aj uzavrieť. Stačí vyplniť dodatočne údaje a na mail vám príde zmluva a údaje k platbe. Stačí zaplatiť a vaše nové PZP sa stáva platným. Do mailu vám totiž príde aj „zelená karta“.

Zdroj obrázka:

Autor: Africa Studio / Shutterstock.com