Po všetkých tých horúcich sprchách, teplých kúpeľoch a umývaniach rúk sa naše kúpeľne môžu razom premeniť na nepríjemne vlhké miestnosti. A táto vlhkosť je nie len nepríjemná, ale môže spôsobiť aj vznik plesní. Ako predísť tomuto stavu? Poradíme.

Inštalácia ventilátora

Jedným z najosvedčenejších tipov ako zabrániť tvorbe vlhkosti v kúpeľni je inštalácia ventilátora. Spustite toto zariadenia počas sprchovania a nechajte bežať ďalších 15minút po ňom a uvidíte výsledky. Ventilátora napomôže cirkulácii vzduchu a eliminuje vznikajúcu vlhkosť.

Ak nemáte ventilátor, vsaďte na kreativitu

Chýbajúci ventilátor môžu hravo a plnohodnotne nahradiť


odvlhčovače. Vlastne, stačí jeden. Jedná sa o praktické, prenosné záležitosti, nezaberú mnoho miesta a spravia vám dobrú službu. Budete si môcť vybrať z kompresorových či adsorpčných odvlhčovačov, ktoré nie sú také hlučné ani energeticky náročné.

Pomôže aj zvýšenie teploty

Tento nápad sa na prvý pohľad môže javiť ako kontraproduktívny, ale mal by v pohode fungovať. Otočte termostat o niekoľko stupňov, aby sa ohriala celková teplota domu a tým vlastne aj vzduch v kúpeľni. Tento teplý vzduch pomôže znížiť kondenzáciu na chladných povrchoch stien či zrkadiel.

Stierka je riešením

Ak je nadmerná vlhkosť vo vašej kúpeľni celkom bežným javom, stojí za zváženie aj nákup sprchovej stierky, ktorú môžete použiť po sprchovaní na odstránenie prebytočnej vody zo stien sprchy či vane. Je to účinnejšie ako odstraňovanie prebytočnej vlhkosti zo sprchových dverí alebo stien dlaždíc pomocou ručníka, pretože takto vám nevzniknú nevzhľadné vodné škvrny na povrchoch.

Zvoľte mierne chladnejšiu sprchu

Na zníženie tvorby vodnej pary pomôže, ak si budete dávať kratšie a chladnejšie sprchy. Ušetríte za teplú vodu, otužíte organizmus a nevytvoríte toľko vlhkosti v kúpeľni ako za „bežnej prevádzky“.


Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK