Múzeom moderného umenia Andyho Warhola otriasa kuriózna kauza. Riaditeľka Ľudmila Štecová obviňuje zakladateľa inštitúcie z toho, že ukradol obraz od Paula Warholu a podala naňho i trestné oznámenie.
Michal Bycko však tvrdí, že dielo dostal osobne darom od samotného Warholu z Ameriky a vie to aj preukázať. Príbuzných kráľa pop–artu obvinenie rozčúlilo a zvažujú, že vezmú z múzea osobné veci Andyho Warhola.

Podľa riaditeľky Ľudmily Štecovej mal dielo svojvoľne vziať zakladateľ múzea Michal Bycko. „Nikdy som Byckovi neudelila súhlas na to, aby si obraz vzal počas mojej dovolenky. Po dovolenke som ho požiadala, aby dielo vrátil. Potom som ho vyzvala, nech ho vráti do 30 pracovných dní. Nebolo totiž vyradené zo zbierkového fondu. Medzitým sme sa dozvedeli, že ho predal. Tak sme naň­ho dali trestné oznámenie!“ hovorí riaditeľka Ľudmila Štecová. V múzeu podľa nej chýba obraz s názvom Veľké kuracie korzo s rozmermi 121 x 95 cm, ktoré namaľoval Paul Warhola. Hodnotu znalec stanovil na 300 dolárov.Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK