7Kurkuma je jedným z najsilnejších prírodných liekov!

Má protizápalové, protirakovinové, antibakteriálne a antivírusové účinky. Okrem toho obsahuje tiež množstvo antioxidantov. Je to naozaj super potravina, no až nedávno bolo zistené, že v boji s depresiou je účinnejšia než akékoľvek medikamenty.

Kurkuma bojuje s depresiou

Tento super koreň je prospešný pre vaše zdravie. Je bohatá na antioxidanty, má protizápalové účinky, je skvelá pre zdravie mozgu, znižuje riziko vzniku srdcových ochorení a zistilo sa, že účinne funguje aj proti depresii, ako sme už ale uviedli vyššie. V klinickej štúdii depresívnych porúch bolo zistené, že kurkumín, čo je vlastne účinná látka v kurkume má rovnaké účinky ako liek na predpis a to bez akýchkoľvek nežiaducich účinkov!

Dr. Ajay Goel z výskumného ústavu a Rakovinového centra Charlesa Sammonsa v spolupráci s Baylor University Medical Center, ktorá je spoluautorom štúdie uviedli: „Je to nová a prekvapujúca aplikácia tejto prírodnej medicíny. Ľudia s depresiou majú vyššie hladiny zápalu v mozgu. Zároveň majú nižšiu hladinu neurogenézy, čo znamená, že sa im tvorí menej nových mozgových buniek ako ľuďom, ktorí depresiou netrpia. Kurkumín funguje ako silný protizápalový prostriedok a silný stimulátor pri neurogenéze.“

Bolo preukázané, že pridanie kurkumy do jedál výrazne znižuje výskyt zápalov v tele.

turmeric-lemonadeaa1

Kurkumová limonáda (4 porcie)


Zloženie:

4 šálky filtrovanej alebo perlivej studenej vody

2 lyžice čerstvo nastrúhanej, alebo práškovej kurkumy

4 lyžice 100% javorového sirupu, medu, alebo Stévie (ak sa snažíte zamedziť konzumácii cukru)

Šťava z 1 a ½ citróna alebo limetky

Šťava z 1 červeného pomaranča

Postup:

Zmiešajte všetky ingrediencie v malom džbáne a podávajte s plátkom citróna ako ozdobu.


Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK