Tragédia na priechode pre chodcov. Dve dôchodkyne sa vybrali v sobotu večer spoločne na bohoslužby do kostola.
Žiaľ, jedna z nich sa domov už nikdy nevráti. Na priechode pre chodcov do nich narazil taxikár Peter (22), ktorý im podľa informácií trenčianskej polície nedal prednosť.

Dôchodkyne Mária († 75) a Lýdia (71) kráčali domov z večerných bohoslužieb v miestnom kostole na sídlisku Sihoť. Keď prechádzali cez priechod pre chodcov, došlo k tragédii. Z pravej strany do žien vrazila Škoda Octavia mladého taxikára Petra (22) z Horného Srnia. „Došlo k ťažkým zraneniam, následkom ktorých staršia zo žien po oživovaní a prevoze do nemocnice podľahla. Polícia začala stíhanie pre trestný čin usmrtenia v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví,“ informovala policajná hovorkyňa Elena Antalová. Mladšia z dôchodkýň podľa polície utrpela zlomeninu nohy a je hospitalizovaná v nemocnici v Trenčíne. Na miesto tragédie prizvali aj znalca z odboru dopravy, ktorý určí, ako došlo k nešťastiu.

Podľa predbežných policajných informácií priechod nebol priamo osvetlený. Ako pre Nový Čas povedal otec mladého vodiča, semafory v čase o 19.52 hod. nefungovali. „Zatiaľ máme informácie len z polície a čakáme, ako dopadne vyšetrovanie. Je nám to strašne ľúto, čo sa stalo, vôbec neviem bližšie okolnosti, to bola sekunda,“ povedal zdrvený otec taxikára Peter. Podľa policajnej správy bola dychová skúška na alkohol u mladého taxikára negatívna. Podľa informácií Čas.sk boli dôchodkyne kamarátky a dokonca bývali v jednom dome v susedných vchodoch v Trenčíne.Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK