Pochmúrne počasie nie a nie odísť a vy ste už zúfalí, lebo neviete čo s deťmi? Rodičia, ktorí po príchode z práce uvidia svoje dieťa pri počítači alebo tablete málokedy zakročia, a to je veľký problém. Napriek nevyhovujúcemu počasiu sa nájdu aktivity, ktorým sa môžete venovať, a to bez toho, aby vaše dieťa bolo od hlavy po päty špinavé od blata.

Televízia nech je pre vaše dieťa tabu

Pre dieťa v predškolskom veku je dôležité, aby nevedelo, že existujú tablety, televízor a mobily. Namiesto toho,aby sa matky deťom venovali, dávajú im do rúk tieto technológie, pričom si vôbec neuvedomujú, že samy svojim deťom škodia. Po návrate zo súkromnej škôlky v Trenčíne alebo z ktorejkoľvek inej škôlky by sa rodičia mali dieťaťu venovať.

Čítajte si, hrajte sa s hračkami

Aj keď máte domáce povinnosti, hrajte sa s dieťaťom. Otvorte si knižku, prečítajte mu ju, kúpte mu


nové puzzle pre deti s takým obrázkom, ktorý dieťa naozaj zaujme a bude ho chcieť stavať. Stavajte si bunkre z perín a diek. Hrajte vankúšovú vojnu, ale pozor, aby ste nepozhadzovali vázy a sošky z políc.

Prechádzky v prírode

Na detských ihriskách sa asi v tomto ročnom období moc nezahráte, ale ak vám to počasie umožní a neprší až tak intenzívne, bežte sa s drobcami zahúpať na húpačke, pošmýkať na šmýkačke. Snažte sa ale chodievať aj do prírody. Podniknite výlet do lesa za účelom zbierania húb a kochajte sa nielen peknými výhľadmi, ale aj čerstvým vzduchom. Vítamínu D tentokrát zo slnka príliš nenačerpáte. Po návrate domov vám ale dodá energiu horúci čaj s citrónom a medom.


Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK