Viete ako sa správne starať o záhradné jazierko?

Záhradné jazierko
5 525

Záhradné jazierko je pekným spestrením a oživením okrasnej záhrady a čoraz viac ľudí má záujem o stavbu záhradného jazierka. V novo vytvorenom jazierku sa postupne buduje prírodný ekosystém a preto je veľmi dôležité starať sa o záhradné jazierko počas celého roka.

Viete ako sa správne starať o záhradné jazierko?

Na jar používajte štartovacie baktérie

Po chladnej a dlhej zime potrebuje záhradné jazierko zvýšenú starostlivosť. Na jar sa voda začína ohrievať, začínajú sa rozbiehať biologické procesy a dokonca aj ryby sa začínajú kŕmiť. Všetky tieto procesy ale podporujú zvýšenie rastu nebezpečných zelených rias.

Pre zdravý vzhľad a správne rozbehnutie jazierka po dlhej zime potrebujete dobré štartovacie baktérie. Odporúčame vám kupovať si ich a nezabúdať ich používať vždy na začiatku jari.

Vďaka nim sa budete môcť počas letných mesiacov tešiť z krásneho záhradného jazierka.

Okrem štartovacích baktérií nezabúdajte ale kúpiť aj krmivo pre jazierkové ryby.

Zabezpečte jazierkovú filtráciu

Ako sa správne starať o jazierko? Už pri stavbe jazierka nezabúdajte na jazierkovú filtráciu. Dobrá jazierková filtrácia dokáže vyčistiť vodu od všetkých škodlivín. Väčšina filtrácií v jazierku je zložená z dvoch častí – z biologickej filtrácie a mechanickej filtrácie.

Jazierková filtrácia dokáže zabezpečiť odstránenie všetkých škodlivín z jazierka a má chrániť najmä ryby a prospešné mikroorganizmy pred zahubením. Pod biologickou filtráciou si môžete predstaviť prospešné baktérie, ktoré majú premeniť škodlivé látky na prospešné. Mechanická filtrácia je vyrobená z materiálov, vďaka ktorým dokáže zachytiť zvyšky jedla, vetvičky, bahno, ale aj všetky pevné častice, ktoré sa môžu objaviť v jazierku, len ich na prvý pohľad nebude vidieť.

Ak chcete, aby vaše záhradné jazierko prosperovalo, okrem štartovacích baktérií zabezpečte aj jazierkovú filtráciu. Ak sa chcete z jazierka dlho tešiť, bez štartovacích baktérií a jazierkovej filtrácie to nepôjde.

Zdroj obrázku:
Rados / Shutterstock.com