Vyberte kvalitné krmivo pre vašu mačku

Mačka
10 749

Každé domáce zviera si zaslúži to najkvalitnejšie krmivo, no niektorí majitelia svojim domácim miláčikom kupujú to najlacnejšie, pričom si neuvedomujú, že kvalitným krmivom predídu mnohým zdravotným komplikáciám.

Ak máte doma mačku alebo kocúra, vyberte kvalitné krmivo pre vášho miláčika.

Krmivo, ktoré obsahuje živiny a minerály

Pri výbere kvalitného krmiva musíte zohľadňovať predovšetkým to, či krmivo pre mačky, ktoré vyberiete, poskytne mačkám a kocúrom živiny a minerálne látky potrebné pre ich zdravý vývoj. Krmivo, ktoré obsahuje živiny a minerálne látky, neuškodí tráviacemu ústrojenstvu a nespôsobí tak ďalšie zdravotné komplikácie, ktoré by vás prinútili ísť s mačkou k veterinárovi.

Odporúčame vám krmivo kupovať od renomovaných zahraničných výrobcov, ktorí vyrábajú a predávajú krmivo pre mačky, ktoré má ľahkú stráviteľnosť, je bohaté na minerálne látky pre posilnenie zubov a kostí a hlavne podporuje zdravú a lesklú srsť. Zároveň by krmivo malo zabraňovať tvorbe zhlukov srsti a malo by podporovať imunitu zvieraťa.

Sterilizované mačky

Každé zviera po operačnom zákroku potrebuje zmeniť stavovanie, aby sa organizmus vrátil do pôvodného stavu pred operáciou. Ak ste svoju mačku a kocúra objednal na sterilizáciu, veterinár vám odporučí granule pre sterilizované mačky. Sú to špeciálne granule, ktoré sú určené pre mačky po sterilizácii a poskytnú im takú výživu, ktoré telo zvieraťa potrebuje.

Vyberajte kvalitné krmivo pre vašu mačku a nepodceňujte výživu vášho domáceho miláčika. Kvalitná značka krmiva zaručí pravidelný prísun minerálov a vitamínov pre vašu mačku.

Nič nepodceňujte a zásobujte sa kvalitným krmivom. Dávajte však pozor, aby vašu mačku nezačala trápiť obezita a tráviace ťažkosti. Každý majiteľ by mal robiť všetko pre to, aby jeho domáci miláčik nemusel často chodiť k veterinárovi.