Pri rekonštrukcii domu alebo bytu si v prvom rade všímame úspory. Bez finančných úspor by sme totiž nedokázali realizovať žiadnu rekonštrukciu. Ak si plánujete v blízkej dobe začať zariaďovať miestnosť, kde po náročnom pracovnom dni plánujete oddychovať, poradíme vám pár skvelých praktických rád, ktorých by ste sa mali držať.

Do postele by ste mali investovať viac peňazí

Ako prvé by ste si mali pri zariaďovaní spálne nájsť čas na vyberanie vhodnej postele. Ak nechcete takú, ktorá sa vám po pár rokoch rozpadne, pri výbere sa sústreďujte najmä na masívne postele. Sú síce oveľa drahšie ako klasické laminátové, vydržia vám však niekoľko desaťročí. Veľkosť postele prispôsobujte svojej výške a rozmerom miestnosti. Cena v tomto prípade nebude hrať hlavnú úlohu. Nábytok do spálne môžete kupovať lacnejší, ale posteľ by mala byť drahšia z masívneho dreva.

Zabudnite na tmavé odtiene

V spálni by ste sa mali vyhýbať tmavým odtieňom. Aj keď je to miestnosť, kde spíte, mala by byť svetlá, veselšia. Dávajte si do nej kratšie záclony a steny farbite zafarbujte prírodnými farbami. Červenej, fialovej, ale aj šedej farbe sa vyhýbajte. Vyberte si skôr béžovú, zelenú, žltú, bielu farbu.

Čo sa týka


obliečok, vyberajte najmä tie vyrobené z bavlny. Cez leto oceníte obliečky zo saténu, ale bavlnené sú stará dobrá klasika. Dávajte si však pozor na rozmery. Obliečky sa vyrábajú v rôznych rozmeroch, preto aby ste po kúpe neboli sklamaní, že ste si kúpili buď príliš veľké, alebo príliš malé obliečky.


Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK