Prečo sa s ním nerozlúčia ako s inými velikánmi?! Legendárny herec Marián Labuda († 73) zomrel náhle v piatok popoludní, keď odpadol pred svojím domom v Borinke.
Labuda († 73) bol hercom telom aj dušou. Milovali ho fanúšikovia nielen na Slovensku, ale aj v Čechách. A aj kvôli jeho veľkej popularite sa s ním budú chcieť rozlúčiť mnohí z jeho obdivovateľov. Miestom pietneho aktu však nebude historická budova SND, ako sme boli zvyknutí pri iných velikánoch. Tam povedali posledné zbohom napríklad režisérovi Jozefovi Bednárikovi († 65) či hercovi Ladislavovi Chudíkovi († 91). Kompetentní teraz zvolili iné miesto. „Posledná rozlúčka s pánom Mariánom Labudom sa bude konať 12. januára o 11. hod. v novej budove SND,“ povedala tlačová tajomníčka Izabela Pažitková. Samotný herec bol oddaný národnému divadlu dlhých 31 rokov. Mnohí sa preto pýtajú, či je dôvodom blížiaca sa spoločenská udalosť. V sobotu sa totiž za múrmi historickej budovy SND bude konať prestížny Ples v opere. Podľa Pažitkovej sú však divadelné priestory historickej a novej budovy SND rovnako dôležité a rovnocenné. Isté však je, že maestrovi Labudovi prídu vzdať hold mnohí kolegovia, ktorí prednesú príhovory. Súčasťou programu bude aj videoprojekcia z predstavení, v ktorých Labuda stvárnil nezabudnuteľné postavy.

Pre známeho a mimoriadne obľúbeného umelca bolo herectvo všetkým. Po vysokej škole sa stal členom SND, kde zotrval tri roky, 1965 – 1968. Po odchode bol spoluzakladateľom Divadla na Korze a neskôr pôsobil aj v divadle Nová scéna. Do Slovenského národného divadla sa však Labuda opäť vrátil v roku 1990 a bol členom činohry až do konca svojho života. Jeho výkon na doskách, ktoré znamenajú svet, vždy vyrážal dych a nespočetnekrát si vyslúžil aj standing ovation. Herec síce odišiel do neba, no jeho umenie tu zostane naveky…Diskusia - čo si o tom myslíte?

ZDIEĽAŤ NA FACEBOOK