4 dôvody, prečo jesť zdravo

Zdravá výživa
5 808

Nesprávne stravovanie je príčinou mnohých zdravotných problémov. Spomenúť môžeme zlé trávenie, nadúvanie, kožné problémy, alergie, no problémom môže byť aj hladina cukru v krvi. Strava ovplyvňuje celkové zdravie. Ochorenia sa prejavujú nielen na pokožke, ale aj na zuboch či nechtoch. Neraz má zlá životospráva za následok až trhanie zubov, ktoré takisto trpia nedostatkom vitamínov a minerálov.

Predĺžte si život

Zdravá životospráva a strava znamená pevnejšie zdravie, dlhší a kvalitnejší život. Strava úzko súvisí so srdcovocievnymi chorobami a teda aj infarktom, vysokým krvným tlakom a cholesterolom. Kvalitu života samozrejme nezlepšuje ani nepríjemná plynatosť či iné tráviace problémy. Nesprávna strava chudobná na vitamíny je aj príčinou nadváhy, s ktorou takisto súvisí veľké množstvo zdravotných problémov.

Skvelý pocit aj vzhľad

Keď ste zdravý, cítite sa dobre a prejaví sa to aj na vašom vzhľade. Nejde pritom len o vašu postavu. Krajšie a mladšie bude vyzerať aj pleť. Ako už bolo spomenuté, strava má vplyv aj na kondíciu vášho chrupu. Ľudia s nadváhou majú častejšie problém s vypadávaním zubov, no výnimkou nie je ani nevyhnutné trhanie zubov a ich umelá náhrada.

Sebavedomie

Sebavedomie súvisí s tým, ako vyzeráme. A pekná postava ešte na sebavedomí nikomu neubrala. Obzvlášť to platí v prípade, ak sa vám stravou a cvičením podarilo zhodiť niekoľko nadbytočných kíl. Strava a pohyb sú tiež základom pre udržanie správnej hmotnosti.

Zdravá strava nie je drahá

Zdravé stravovanie naozaj nie je o peniazoch. Nakúpiť si suroviny a pripraviť si obed či večeru je určite lacnejšie, ako nákup polotovarov alebo jedla z fastfoodu. Vyžaduje si to iba čas na prípravu a aspoň základy varenia. Zdravé recepty bývajú rýchle a jednoduché, takže netreba mať obavy. Je to iba o zvyku. Výhodu je, že budete presne vedieť čo jete.