Finty, ktoré pri upratovaní kúpeľne oceníte

Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com
861

Kúpeľňa ako miestnosť s najvyššou vlhkosťou a vysokým rizikom výskytu plesní si zaslúži zvlášť pozornosť pri upratovaní. Je to zároveň miesto, ktorému sa ani návštevy nevyhnú.

Aby sme ale mali kúpeľňu pekne čistú, ponúkneme vám zopár fínt, ktoré pri upratovaní určite oceníte.

Použite zmes sódy bikarbóny, kyseliny citrónovej a vody na čistenie špár

Špáry medzi obkladačkami sú náchylné na vznik plesní. Pri upratovaní sa povenujte ich čisteniu (najmä tým, kde je riziko státia vody – v okolí vane, či na obkladačkách v tesnej blízkosti/ zasahujúcich do sprchového kúta).

Či už máte praktické vane, alebo moderné sprchové kúty, škáry v ich blízkosti sú viackrát denne vystavované vode a pri nedostatočnom čistení a vyschnutí sú ideálnym miestom pre rozmnoženie plesní.

Na čistenie špár použite starú zubnú kefku. Zmiešajte sódu bikarbónu s kyselinou citrónovou a vodou. Vytvoríte tak zmes, ktorá nielenže špáry vyčistí, ale dokáže predísť aj vzniku plesní. Ak už ale máte plesne rozmnožené, vtedy sa bez chemických prípravkov určite nezaobídete.

Utierajte skrinky pod umývadlom utierkou z mikrovlákna

Žiadne drsné handry, ale utierka z mikrovlákna, ktorá je určená aj na čistenie palubnej dosky auta, bude najvhodnejšia na čistenie skriniek pod umývadlom. Skrinky pod umývadlo slúžia na odkladanie rôznej dámskej, pánskej a detskej kozmetiky, holiacich pomôcok, či inej potrebnej drogérie. Je pochopiteľné, že prach a nečistoty sa usádzajú aj v týchto skrinkách.

Stačí, keď navlhčíte jemnú utierku z mikrovlákna a prejdete všetky poličky skrinky, ale aj dvierka z vonkajšej strany. Kozmetiku a drogériu dávajte do zásuviek skrinky vždy až vtedy, keď zásuvky dôkladne uschnú.

Stierka na sklo – ideálna na sprchové kúty

Zaschnuté bodky na skle sprchových kútov sú nočnom morou. Skúste sa im však vyhnúť tak, že si do sprchového kúta zaobstaráte stierku na sklo. Po osprchovaní jednoducho pomocou stierky zotriete vodu a dáte tak zbohom zaschnutým kvapkám na skle.

Babské recepty na čistenie skla sprchového kúta

Stierka však nie je úplne stopercentná a niekedy je potrebné použiť aj prípravky na čistenie skla. Z babských receptov skúste zmes vody so šťavou z citróna alebo čistite sklo handričkou z mikrovlákna s pomocou mydlovej vody.