Vysokozdvižný vozík môže pomôcť aj so zimnou údržbou areálu

Zdroj obrázku: Nordroden / Shutterstock.com
789

Vysokozdvižné vozíky (VZV) sú nenahraditeľnými pomocníkmi v mnohých skladoch, či iných prevádzkach. Ich hlavná úloha je jasná, pomáhať pri manipulácii s extra ťažkým nákladom a taktiež ho ukladať do inak nedosiahnuteľných (alebo len obtiažne) výšok.

So zhrňovacou radlicou a snehovými reťazami nebude sneh predstavovať problém

Vysokozdvižný vozík však môže pomáhať aj so zimnou údržbou areálu. Ako? Jednoducho ak bude vybavený zhrňovacou radlicou. Tento druh mechanického prídavného zariadenia sa jednoducho nasúva na štandardné nosné vidlice vysokozdvižného vozíka.

Zhrňovacia radlica má nastaviteľný sklon a odolný spodný gumený brit. Ten kopíruje nerovnosti a zabraňuje tak poškodeniu zhrňovacej radlice. S nádielkou snehu v areáli firmy si tak zamestnanci poradia oveľa rýchlejšie ako keby majú sneh odhŕňať ručne. Takáto zhrňovacia radlica je využiteľná aj v prevádzkach, kde je potrebné odhŕňať rôzne sypké materiály.

Ak sa rozhodnete rozšíriť využitie vysokozdvižného vozíka takýmto spôsobom, nezabudnite ešte na kvalitné snehové reťaze. Nemalo by predsa príliš zmysel snažiť sa odhŕňať sneh s vysokozdvižným vozíkom ak by sa nevedel na snehovej prikrývke bezpečne pohybovať.

Ergonómia je dôležitá nielen pri sedení v kancelárií

Mimochodom ak sa už pustíte do vylepšovania vysokozdvižných vozíkov, jednou z priorít by mali byť ergonomické sedačky do vozíkov. Predsa len ak máte zamestnancov, ktorí drvivú väčšinu pracovného času trávia obsluhou vysokozdvižných vozíkov, je to svojim spôsobom sedavé zamestnanie a to znamená, že sedačka má veľký vplyv na dlhodobé zdravie týchto zamestnancov.

Kvalitné sedačky do vozíkov by teda mali byť ergonomické, komfortné aj po dlhšej dobe a taktiež spĺňať všetky bezpečnostné štandardy a európske normy. Len tak bude zaručená maximálna spokojnosť vašich zamestnancov.