Nešoférovali ste dlhšiu dobu a chceli by ste začať? Poradíme vám, ako sa do toho opäť dostať

Auto
5 649

Keďže autá sú dnes neodmysliteľnou súčasťou našich životov, viacero mladých ľudí sa tesne pred dovŕšením dospelosti prihlasuje na kurz autoškoly. Viacerí absolventi autoškoly ale majú vodičský preukaz v peňaženke medzi dokladmi, avšak boja sa jazdiť. Môže to byť len dočasný blok, ale môže trvať aj roky, kým sa rozhodnú opäť si sadnúť za volant.

Ak ste nešoférovali dlhšiu dobu a chceli by ste začať, poradíme vám, ako sa do toho opäť dostať.

Poproste niekoho, nech s vami ide nielen na parkovisko, ale aj na cesty

Ak máte niekoho v rodine, ideálne partnera/partnerku, ktorý/ktorá šoféruje pravidelne, poproste ho, aby s vami išiel niekde na parkovisko vyskúšať si základné veci, ako pozdĺžne parkovanie, cúvanie, rozbiehanie a pod. Ak kurz autoškoly máte dávno za sebou, je potrebné si tieto základné činnosti opäť vyskúšať, aby ste s tým nemali problém. Je to úplný základ a od tohto treba začínať.

Ak už sa budete vedieť rozbehnúť, budete vedieť cúvať, či parkovať, skúste ísť s touto osobou na cesty.

Jazdite, keď sú cesty prázdnejšie

Pomôcť vám môžu aj prázdnejšie cesty. Ak si nie ste stopercentne istý, že zvládnete jazdiť vo väčšej premávke, vytipujte si čas a miesta (cesty a križovatky), kde jazdí menej áut. Najlepšie je ísť v nedeľu ráno, doobeda, keď je väčšina „aktívnych“ vodičov ešte stále doma. Práve v nedeľu jazdí najmenej áut a preto sa vám pôjde práve počas tohto dňa najlepšie.

Prihláste sa na kondičné jazdy

Ak nemáte nikoho, s kým by ste pravidelne chodili jazdievať, máte možnosť prihlásiť sa na kondičné jazdy. Autoškoly ponúkajú kondičné jazdy pre tých, ktorí cítia potrebu zdokonaliť sa v šoférovaní a pre tých, ktorí sa opäť potrebujú do toho dostať.

Ak ste z Bratislavy, vyberajte si autoškolu, ktorá ponúka kondičné jazdy v Bratislave. Vždy jednoducho vyberajte takú autoškolu, ktorá je v blízkosti vášho bydliska, aby ste kvôli kondičným jazdám nemuseli cestovať niekoľko kilometrov.

Zdroj obrázku:
britanskiy / Shutterstock.com