Aké šperky si vybrať k svadobným šatám?

13 190

Každá nevesta chce počas svojej svadby vyzerať dokonale. Samozrejme, pre každú nevestu sú prvoradé svadobné šaty. Hľadanie tých dokonalých je často na dlhšie. Ale šaty nie sú to jediné, čo patrí k neveste.

Chcete výrazné šaty alebo šperky?

K tomu, aby ste ako nevesta vyzerala počas svadby naozaj dokonale, vám pomôžu aj vhodne zvolené šperky. A práve o tých bude teraz reč. Prečítajte si pár tipov na šperky, ktoré vás môžu zdobiť počas vášho veľkého dňa.

Asi „najklasickejší“ vzhľad môžete ako nevesta dosiahnuť výberom šiat so širokou sukňou a korzetovou vrchnou časťou. A ako doplnok k takýmto svadobným šatám skvelo poslúžia štrasové náušnice.

V prípade, že vaše šaty sú rôzne zdobené, napríklad flitrami, pierkami a podobne, platí staré známe pravidlo pri kombinovaní šperkov so spoločenskými šatami: ak sú šaty bohatšie zdobené, šperky voľte už len decentné, aby sa so šatami „nebili“.

Myslite aj na strih šiat a svoj účes

Nemálo žien má v obľube vintage štýl. Ak budú v takomto štýle aj vaše svadobné šaty, pri výbere šperkov sa zamerajte na perly. Perlové náhrdelníky alebo náušnice sú k takýmto šatám ako stvorené. Nie však akékoľvek. Opäť platia pravidlá, ktoré sa dajú aplikovať na výber spoločenských šiat a šperkov vo všeobecnosti.

V prípade náhrdelníkov sa riaďte výstrihom na vašich šatách. Náhrdelník je potrebné vyberať podľa typu a hĺbky výstrihu, mal by ho kopírovať. Náušnice by naopak mali byť v kontraste s tvarom vašej tváre. Ak máte okrúhlu tvár, vyberajte podlhovasté náušnice a naopak.

K náušniciam taktiež treba spomenúť, že ich výber záleží aj od vášho účesu. Ak chcete zaujať krásnymi náušnicami, je potrebné zvoliť účes, ktorý ich nebude zakrývať, inak nemajú zmysel. A naopak ak si dáte síce výraznejšie náušnice, ale nebudete chcieť, aby príliš odvádzali pozornosť od zvyšku, zvoľte účes, ktorý ich aspoň čiastočne zakryje.

Zdroj obrázku: Hrecheniuk Oleksii / Shutterstock.com