Aká bude budúcnosť automobilového priemyslu?

Automobil
10 758

Automobilový priemysel bol pred súčasnou krízou ohľadom vírusom na vzostupe. My ako krajina sme patrili medzi najväčších vývozcov a výrobcov nových automobilov. Od veľkých automobilových koncernov záviseli viaceré firmy dodávajúce komponenty na výrobu automobilov. Vzhľadom na zlý stav životného prostredia je potrebné premýšľať akým smerom sa bude do budúcnosti automobilový priemysel uberať.

Automobily s alternatívnymi motormi

Keďže viaceré mestá v zahraničí zakázali vstup dieselových áut do centier miest, musíme si uvedomiť, že každý štát by mal urobiť všetko pre to, aby sa kvalita ovzdušia v mestách výrazne zvýšila. Čoraz viac sa automobilky zameriavajú na výrobu automobilov s alternatívnymi pohonmi. Niektoré automobilky už vyrábajú, niektoré ešte len plánujú vyrábať automobily s alternatívnymi pohonmi. Elektromobilita na Slovensku bude na tom podstatne lepšie ako je teraz. Viaceré veci ešte nie sú úplne dokončené, preto je otázkou pár rokov, kedy sa autá s alternatívnymi pohonmi začnú viac vyrábať.

Výstavba nabíjacích staníc

Problémom je najmä nedostatok nabíjacích staníc. To sa však má v budúcnosti zmeniť a výstavba nabíjacích staníc má prebiehať vo väčšom množstve ako je tomu teraz. Ak chceme, aby nám naše cesty zapĺňali autá, ktoré neznečisťujú životné prostredie tak ako dieselové autá, dôležité je, aby pribúdali nabíjacie stanice, ktoré zabezpečia, aby autá mohli naďalej jazdiť.

Automobilový priemysel sa za pár rokov bude sústrediť len na autá s alternatívnymi pohonmi. Hybridy sú už teraz veľmi obľúbenými a vyhľadávanými automobilmi. Elektromobily ešte len začínajú. Aby sme ale zabezpečili zdravý vzduch v mestách, kde žijeme, alternatívne pohony sú tým správnym riešením. Myslime na kvalitu životného prostredia a kupujme si výhradne len autá, ktoré nevypúšťajú do ovzdušia nebezpečné látky ohrozujúce naše zdravie.

Zdroj obrázku:
zentilia / Shutterstock.com