Akú strednú vrstvu oblečenia zvoliť? Sveter, kardigan, či mikinu?

5 490

Čím sú teploty nižšie, tým je počet vrstiev oblečenia, ktoré si obliekame predtým ako vyrazíme von, vyšší. A keďže momentálne je zima a na mnohých miestach teploty ani cez deň nestúpnu do plusových hodnôt, vrstiev je teda viac.

Teplo a elegancia, to sú svetre a kardigany

Vonku by sme bez bundy, či kabátu dlho nevydržali, ale akonáhle sme vnútri, o slovo sa hlási oblečenie, ktoré je pod nimi. A to sú zväčša elegantné dlhé svetre a kardigany alebo aj mikiny. Ešte pred pár rokmi boli za symbol elegancie považované prvé dva menované, svetre a kardigany.

Teplý a príjemný sveter je ako stvorený, keď chcete byť cez zimu v teple aj doma, či v inom interiéri. Ak si však nechcete ničiť účes pri každom vyzliekaní, či obliekaní svetra cez hlavu, alebo máte pocit, že vo svetri vyzeráte „nafúknuto“, skvelou voľbou pre vás sú kardigany.

Kardigan si nemusíte dávať cez hlavu a tým, že ho v páse stiahnete, dokonale zvýraznite svoju ženskú figúru. Takže ak si vo svetri nepripadáte dostatočne žensky, s kardiganom tento problém mať nebudete.

Aj mikinu si môžete smelo vziať k elegantnejšiemu outfitu

Ak ste skôr zástankyňou ležérnejších, či športovejších outfitov, máme pre vás dobrú správu. Moderné dámske mikiny už dávno nie sú len oblečením do fitka, či pre chvíle domácej pohody. Z mikín sa stali plnohodnotné súčasti aj elegantnejších outfitov.

Vidieť to aj na oblečení, s ktorými sa mikiny kombinujú. Už to nie sú len tepláky, či legíny, alebo prinajlepšom rifle. Počas prechodných mesiacov nie je ničím nezvyčajným stretnúť na ulici ženu, ktorá elegantným spôsobom skombinovala mikinu so sukňou.

Takéto kombinácie naviac nie sú žiadnym módnym výstrelkom tínedžeriek. Mikiny nosia aj staršie dámy. A vďaka tomu, že stále sú mikiny brané ako oblečenie mladých, nositeľkám na počkanie uberú niekoľko rokov a dodajú im mladistvý výzor.

Zdroj obrázku: Look Studio / Shutterstock.com