Ako sa starať o spotrebiče, ktoré v domácnosti pravidelne využívame?
Životnosť spotrebičov nie je taká, aká kedysi. Kedysi sa vyrábalo pár modelov práčok, chladničiek, či sporákov. Dnes je výber podstatne väčší, avšak u väčšiny sa o kvalite hovoriť nedá. Sú však aj také značky, ktoré predávajú kvalitné spotrebiče.
Ako sa ale starať o spotrebiče, ktoré v domácnosti pravidelne využívame?
Vysávač
Prach, vlasy, ale aj iné nečistoty na podlahe vysávame kvalitným vysávačom pravidelne, aj viackrát za týždeň. Aby ale vysávač dobre slúžil, odporúčame vám pravidelne si čistiť konkrétne nadstavce. Na štetinky nadstavcov sa pravidelne zachytávajú chumáče prachu a iné nečistoty, ktoré môžu znefunkčniť nadstavec a tým aj zhoršiť samotný proces vysávania. Ťažko by sa vám vysávalo, keby jednotlivé nadstavce boli zanesené od špiny a prachu.
Hubice a kefy k vysávačom pravidelne čistite a nezabúdajte aj na pravidelné menenie vrecúška, do ktorého sa zbierajú všetky nečistoty, ktoré povysávate.
Aby vám vysávač dlho vydržal, odporúčame vám pravidelne meniť aj filter. Ak ste alergik, o to viac by ste si mali dávať záležať na čistení filtrov. Pri tomto spotrebiči je veľmi dôležité klásť dôraz na kvalitu a moderný dizajn. Bezkonkurenčnú kvalitu ponúka nemecká značka spotrebičov – značka Miele. Predávajú kvalitné spotrebiče, ktorých životnosť je veľká. Medzi nimi nájdete aj moderný Miele vysávač.
Prečo sa ale obrátiť práve na značku Miele? Firma, ktorá vyrába spotrebiče Miele, ich testuje na 20- ročnú životnosť, čo pri dnešnej krátkej životnosti produktov je skôr rarita ako pravidlo. Ak sa vám napríklad kazí práčka a uvažujete o novej, objednajte si Miele práčku.
Práčka
Keď už sme pri práčkach, viete ako sa starať o tento spotrebič? Práčka býva v početných rodinách pravidelne využívaná a jej životnosť býva obmedzená. Aby ste sa ale vyhli jej znehodnoteniu, odporúčame vám zásobník (miesto, kde dávate prací gél a aviváž) pravidelne umývať a utierať dosucha. Vždy po praní poumývajte zásobník od zvyškov gélu, či aviváže.
Okrem umývania zásobníka je potrebné utierať dosucha bubon práčky a tesnenia v práčke. Tam, kde ostane po opraní voda, sa môžu rozmnožiť plesne.
Zdroj obrázku:
limpido / Shutterstock.com