Bezpečnosť na bicykli by nemala byť podceňovaná

Bezpečnosť na bicykli
5 747

V súčasnej pandemickej situácii sa mnohí ľudia začali viac venovať práve cyklistike. Horský bicykel, alebo klasický cestný bicykel sa stal minulý rok verným spoločníkom viacerých ľudí a tento rok bude situácia veľmi podobná.

Pri jazde na bicykli ale netreba podceniť bezpečnosť. Na Slovensku máme pomerne málo cyklistických trás a cyklisti sú tak nútení jazdiť po frekventovaných cestách. Ani v lese to nie je najbezpečnejšie, pretože práve nerovný terén zvyšuje pri neopatrnosti riziko úrazu.

Bezpečnosť na bicykli by nemala byť podceňovaná, preto sa nesmie podceniť servis bicykla a jeho výbava.

MTB prilby na horskú cyklistiku

Ak si chcete vychutnať čerstvý vzduch v sedle bicykla, odporúčame vám skôr horskú cyklistiku. Pri nej ale netreba podceniť bezpečnosť hlavy, nakoľko pri horskom členitom teréne môže dôjsť k pádu. Ochrana hlavy je dôležitá celkovo pri cyklistike, ale obzvlášť v horskom teréne.

Ak nechcete podceniť bezpečnosť na bicykli a chcete sa venovať horskej cyklistike, je veľmi dôležité zainvestovať do kvalitnej prilby. Odporúčame MTB prilby, ktoré sú určené špeciálne na horskú cyklistiku. Jedná sa o prilby s technológiou In-mold, ktoré zaručujú vysokú pevnosť prilby. Vyberajte bezpečné prilby, ale dôležité je klásť dôraz aj na to, aby vás prilby nelimitovali zníženým komfortom. Komfortnejšie MTB prilby určené na horskú cyklistiku vás dostatočne ochránia v horskom nerovnom teréne.

Vidlice

Bezpečnosť na bicykli ovplyvní aj kvalita vidlíc. Cyklisti majú záujem predovšetkým o kvalitné odpružené vidlice. Tí, ktorí prevažne jazdia po meste, či celkovo po rovinnom teréne a na krátke vzdialenosti, ocenia skôr klasické pevné vidlice na bicykel.

Typ vidlíc by sa mal prispôsobovať typu bŕzd a veľkosti kolies.

Zdroj obrázku:
PhuShutter / Shutterstock.com