4 dôvody, prečo sa oplatí využiť služby bytového architekta

Interiérové štúdio
3 172

Plánujete rekonštrukciu, zariadenie nového bývania alebo iba potrebujete nejakú zmenu? Vybrať detské závesy alebo nový koberec zvládnete aj sami. Na zásadnejšie zmeny je dobrý bytový architekt, prípadne môžete navštíviť moderné interiérové štúdio.

Skúsený odborník

Dobrý bytový architekt má skúsenosti, vyzná sa v aktuálnych trendoch a dokáže sa prispôsobiť vašim požiadavkám a možnostiam. Môžete premýšľaním a špekulovaním tráviť celé hodiny aj dni, študovať blogy a profily s interiérovým dizajnom, ale výsledok nemusí splniť očakávania. Pri spolupráci s odborníkom je šanca na úspech oveľa vyššia.

3D návrhy

Interiérové štúdio alebo architekt vám urobia 3D návrhy, ktoré vám umožnia vidieť výsledok zatiaľ aspoň na obrazovke. Vďaka tomu môžete zvažovať všetky možnosti a robiť bez toho, aby vás to stála veľa času, energie a financií. To, čo vo vašich predstavách vyzerá úžasne, nemusí byť úžasné aj v skutočnosti. 3D návrhy vám realitu priblížia asi najviac a tak môžete vylepšovať a meniť, až kým nebudete spokojný.

Vie ako na to

Neraz sa stane, že vieme čo chceme, ale nevieme si poradiť s realizovaním. Chcete krásnu izbu pre dieťa, v ktorej bude všetko perfektné od nábytku cez nové detské závesy až po dekorácie? Architekt vám poradí ako na to, aby bola izba krásna, útulná, praktická aj štýlová. V skratke sa dá povedať, že vás nasmeruje a poradí vám, ako si zariadiť bývanie, aby sa z neho nestal gýč alebo priestor s neurčitým štýlom. Samozrejme má aj určité znalosti týkajúce sa noriem a predpisov.

Kompletný návrh

Bytový architekt nie je iba človek, ktorý navrhne zariadenie bytu. Dokáže sa postarať o komplexný návrh vrátane technologických záležitostí ako sú napríklad siete – elektroinštalácia a pod. Pokračuje to zariadením, nábytkom, doplnkami a napokon aj dekoráciami, výberom farieb a pod. Všetko veľmi dôležité veci, s ktorými si laik nemusí vždy až tak dobre poradiť.