Grécko je v mnohých ohľadoch dovolenkovým rajom. Presvedčte sa

5 609

O tom, že krásne miesta nie sú len v ďalekej exotike, ale aj v Európe, sa presvedčí každý, kto dá nášmu kontinentu šancu. Veď nemusíte letieť cez pol sveta do exotiky, aby ste si cez leto užili skvelú dovolenku.

Ťažko vybrať najkrajší z gréckych ostrovov

Vďačnou destináciou je v tomto smere Grécko. To má nespočetné množstvo ostrovov, ktoré sa obrazne predbiehajú v tom, ktorý vám ponúkne tú najkrajšiu dovolenku. Na ich čele (aspoň, čo sa rozlohy týka) je Kréta.

Počas dovolenky na Kréte si môžete užiť množstvo aktivít podľa vášho vkusu. Ak hľadáte „klasické“ leňošenie na pláži a kúpanie sa v mori, krásne pláže s priezračným morom sa vám určite zapáčia.

Ak ste aktívnejší vodný živel, môžete skúsiť preskúmať tunajší bohatý podmorský život. Prírodu si tu užijete aj ak vás zaujíma aj iná ako jej „vodná“ stránka. A ak vás skôr zaujíma to, čo po sebe zanechali ľudia, ktorí tu žili v dávnych dobách, Kréta je posiata historickými pamiatkami.

Kde sú mýty a legendy v harmónii so skutočnosťou, máte stále čo objavovať

Aj Korfu má jeden naj prívlastok. Je najzelenší z gréckych ostrovov. Ak sa vyberiete na dovolenku na Korfu, o nádhernú prírodu nebudete mať núdzu. Samozrejmosťou sú aj krásne pláže, či elegantné mestá a dedinky.

Čo sa histórie týka, tú má Grécko vo všeobecnosti naozaj bohatú. Veď tu boli „položené“ základy modernej európskej kultúry. Grécko je však rajom nielen pre milovníkov skutočnej histórie, ale aj pre tých, ktorí nadovšetko obľubujú rôzne legendy.

Grécka mytológia je v mnohých ohľadoch jedinečná a pokiaľ do Grécka zavítate, budete mať čo robiť, aby ste si pozreli všetky legendárne miesta z príbehov o hrdinoch, ktorí sa často nezľakli ani konfrontácie s Olympskými bohmi. Spoločne s tou reálnou históriou to tak robí z Grécka ideálnu celoročnú destináciu na spoznávanie.

Zdroj obrázku: Masson / Shutterstock.com