Snažíte sa cez pandémiu zorganizovať svadbu? Čo tak staviť na leto?

5 720

Snažiť sa zorganizovať „normálnu“ svadbu počas uplynulých 20 mesiacov je naozaj umenie. Bezprostredne po vypuknutí pandémie nikto nevedel ako dlho bude trvať a odhady sa líšili, čo viedlo k tomu, že množstvo jarných svadieb sa presunulo na minulú jeseň.

Mať len obrad alebo riskovať a pokúsiť sa trafiť termín, keď budú opatrenia zhovievavejšie?

Ako to dopadlo, všetci dobre vieme a hlavne tí, ktorí pri odkladaní svadby zvolili jeseň s tým, že veď už bude všetko v poriadku. Prišla druhá vlna, ktorá našu krajinu zasiahla mnohonásobne silnejšie a na stole tak boli opäť dve možnosti.

Opäť odložiť svadbu? Alebo zorganizovať len obrad s minimom účastníkov, čiže vo väčšine prípadov s najbližšou rodinou a všetkým svojim kamarátkam odkázať, že tie krásne šaty na svadbu, ktoré si kúpili na tú vašu, budú musieť „odpremiérovať“ niekde inde?

Toto ročné obdobie sa zatiaľ ukazovalo ako najvhodnejšie

Druhá vlna sa natiahla až do jari a následne prišlo opätovné uvoľnenie, ktoré spôsobilo, že svadby boli takmer každý deň. Nikto totiž nechcel čakať na voľnú sobotu, aby sa opäť nesprísnili opatrenia. A to sa opäť aj stalo.

Keďže zaočkovanosť máme takú akú máme, nikto si netrúfne povedať, kedy tieto stavy ako na hojdačke skončia. Ak teda plánujete svadbu, za predpokladu, že leto bude podobné ako prvé dve „koronové“, je práve letná svadba najväčšia stávka na istotu. Samozrejme, nič nie je isté, ale niekedy tú svadbu predsa chcete mať.

A pokiaľ nechcete len obrad za účasti svedkov a rodičov, nedá sa svadba zorganizovať za týždeň. A ani za dva. Potrebujete priestor na hostinu, fotografa, prípadne kameramana, vyriešiť hudbu, šaty pre seba a nemenej pekné šaty pre družičky a to zďaleka nie je všetko. Už len spísať si toto všetko vám zaberie aspoň jeden večer a samotná realizácia toho všetkého, to je rozhodne beh na dlhú trať.

Zdroj obrázku: Iuliia Khabibullina / Shutterstock.com