Stavebné úpravy, ktoré zvýšia komfort v byte

Zvuková izolácia
3 159

Každý z nás túži interiér svojej domácnosti po určitom čase modernizovať. Niekto sa pustí do kompletnej rekonštrukcie, niekto modernizuje postupne. Po určitom čase ale bude nutné riešiť aj menšie stavebné úpravy. Životnosť zariadenia nie je predsa neobmedzená.

Aké stavebné úpravy ale zvýšia komfort v byte? Ak bývate v byte, inšpirujte sa nasledujúcimi radami.

Zvuková izolácia stien, stropu a podlahy

Prenikanie hluku cez steny je veľmi nepríjemné, či už žijete v novšom paneláku, alebo v starom postavenom ešte počas komunizmu. Ak chcete zvýšiť komfort v byte, odporúčame vám práve zvukovú izoláciu stien, stropu a podlahy. Zvuková izolácia stien a stropu zvýši komfort vám a kročajová izolácia, čiže izolácia podlahy, zase odhluční podlahu a zabezpečí vám dobré vzťahy so susedmi pod vami.

Zlepšenie akustiky

Okrem zvukovej izolácie vám odporúčame zlepšiť aj akustické podmienky, a to s pomocou kvalitnejšej akustickej peny. Osadením akustickej peny a zlepšením priestorovej akustiky sa výrazne skvalitní život v domácnosti. Nebude vám prekážať zlá akustika pri pustení rádia, televízie, ale aj pri rozprávaní.

Bezpečnostné vchodové dvere

Výmena klasických vchodových dverí za moderné bezpečnostné dvere je stavebná úprava, ktorá zvýši komfort v domácnosti. Odporúčame vám vymeniť staré dvere za bezpečnostné. Je to síce väčšia investícia a možno hlučnejšia stavebná úprava, avšak má svoje opodstatnenie. Zvýši sa komfort v byte a zároveň sa zvýši aj bezpečnosť vás a vášho majetku.

Okrem týchto stavebných úprav odporúčame v prípade väčších bytov prepojiť obývačku s jedálňou (ak to bude možné po statickej stránke), vymeniť staré okná za drevené alebo plastové a postaviť murované jadro. Uvidíte, že tieto zmeny zvýšia komfort u vás doma.

Zlepšiť komfort dokážete aj výmenou bytových dekorácií.

Zdroj obrázku:
Jakub Krechowicz / Shutterstock.com