Praktické rady, ktoré pri udržiavaní čistoty v interiéri nepodceňte

Čistenie interiéru
5 711

Každý z nás chce mať čistú domácnosť. Obzvlášť v tomto období, kedy u nás, ale aj v ostatných krajinách zúri koronavírus.

Ak si chcete interiér domácnosti udržiavať stále v čistote, tieto veci by ste rozhodne nemali podceniť.

Dezinfikujte kľučky a vypínače

Práve tieto miesta chytáme najviac. Mali by byť preto pravidelne dezinfikované. Na týchto povrchoch sa zachytávajú baktérie a vírusy a pri kontakte s pokožkou ruky si ich prenesieme na iné časti tela. Neudržiavaním týchto miest nepriamo podporujete šírenie vírusov a baktérií a ohrozujeme tak imunitný systém všetkých, ktorí žijú v domácnosti.

Odporúčame vám pravidelne počas sobotného upratovania dezinfikovať všetky kľučky a vypínače v domácnosti. Zameriavajte sa predovšetkým na kľučky/vypínače do kúpeľne, do WC a kľučky vchodových dverí.

Keďže budete používať chemické prípravky zriedené s vodou, odporúčame vám pri dezinfekcii týchto miest použiť latexové rukavice. Nezabúdajte si však vyberať veľkosťou vyhovujúce latexové rukavice. Ideálne sú práve pudrované latexové rukavice.

Používajte UV sterilizátory

Ak sa chcete zbaviť vírusov a baktérií, odporúčame vám používať v domácnosti aj UV sterilizátory. Úlohou kvalitného UV sterilizátora je ničiť baktérie, kvasinky, plesne a vírusy v ovzduší a účinne pomáha aj pri koronavíruse. Ak chcete domácnosť a seba chrániť pred týmto nebezpečenstvom, potom by ste mali používať UV sterilizátory.

Vetrajte

Vetranie má pozitívny vplyv na udržiavanie čistoty. Pravidelným vymieňaním vzduchu zabránite rozmnoženiu baktérií, plesní a vírusov v ovzduší.

Ak máte problémy s vysokou vlhkosťou, odporúčame vám častejšie nárazovo vetrať, aj cez zimné obdobie! Navyše vetranie vám pomôže odstrániť aj problémy s vysychaním slizníc.

V zime odporúčame nárazové vetranie. Predtým však nezabúdajte povypínať všetky radiátory.

Zdroj obrázku:
fizkes / Shutterstock.com